Středočeští záchranáři zasahovali během noci v berounském region u šesti případů spojených s popíjením alkoholu. „K oslavě příchodu nového roku zkrátka patří zvýšená konzumace alkoholu a jím podporovaná mnohdy až frenetická zábava, která končí řadou úrazů z pádů či od petard a dělbuchů, kdy nejčastější zranění, která neopatrnou a neodbornou manipulací vznikají, jsou tržná poranění a popáleniny obličeje, horních končetin a nebo poškození sluchu,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová.

Středočeští záchranáři tak v rámci očekávání půlnoci a popůlnočního rozuzlení posílili směnu operačního střediska o 2 dispečery, a tak při dvanáctihodinové službě zvedalo a vyhodnocovalo telefonáty na tísňové lince 155 deset operátorů. Za silvestrovskou noc vyjeli na pomoc středočeští záchranáři k celkem 172 případů. Do Berouna kromě zásahů souvisejících s alkoholem i k jednomu napadení.

„Letošní oslavy příchodu nového roku byly opravdu hektické. S kamarádkou jsme vyšly do ulic už před půlnocí, abychom viděly všechny ty nádherné ohňostroje. V ulici Švermova se to jedné rodince s dětmi nepodařilo odpálit a rachejtle létaly, kam chtěly. Hlavně téměř nad zemí, takže jsme raději rychle zmizely do centra města,“ uvedla Kateřina Šuhajová z Berouna.

Za celou neděli 31. prosince zaznamenalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje 36 událostí, z toho 13 požárů. Většinou šlo o bezeškodní požáry jednotlivých stromů, keřů, zbytků po zábavní pyrotechnice nebo starého odpadu. Požáry s menší škodou se týkaly hlavně plastových popelnic nebo kontejnerů, které hořely ve Zdicích i v Králově Dvoře.

Podle velitele Městské policie v Berouně Alexandra Scherbera proběhly silvestrovské oslavy ve městě ale v celku překvapivě poklidně. „V jednu hodinu projížděla hlídka městské policie Berounem a hospoda U Kropáčů i U Zelených už byla zavřená. Nezaznamenali jsme ani žádné násilnosti a výtržnosti,“ konstatoval Alexandr Scherber. Až v ranních hodinách strážníci zastavili prvního ledna kolem šesté hodiny jednoho opilého řidiče na Husově náměstí. „Předali jsme ho státní policii a ta mu naměřila kolem 1,7 promile alkoholu v dechu,“ dodal velitel Městské policie v Berouně.