„V úterý okolo 16.40 hodin vstoupil do prodejny trafiky maskovaný muž. Nejprve si koupil od prodavačky krabičku cigaret, kterou zaplatil. Když mu prodavačka vracela drobné nazpátek, znenadání na ní z kalhot vytáhl krátkou střelnou zbraň a namířil ji na ní. Muž po vyděšené ženě požadoval vydání finanční hotovosti," uvedla k přepadení mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Přepadená žena ale zareagovala jinak, než pachatel předpokládal. „Sáhla mu na pistoli a snažila se mu jí z ruky sebrat. To se jí nakonec po krátké potyčce podařilo," popsala ženinu statečnost policejní mluvčí.
Lupič ale okamžitě oběhl prodejní pult, za kterým prodavačku fyzicky napadl a pistoli si od ní vzal zpět. Po této další potyčce s lupičem se ženě podařilo z prodejny utéct do vedlejšího obchodu, kde oznámila přepadení trafiky a zavolala pomoc. Její útěk ale pachatele nijak nevyvedl z míry. Přistoupil ke kase, ze které naprosto v klidu odcizil finanční hotovost v řádech několika tisíc korun a prodejnu opustil.

„Kriminalistům se podařilo zjistit, že pachatel do hořovické prodejny tabáku přišel Pražskou ulicí ve směru od zámku a tím samým směrem z ní také odešel," upozornila Marcela Pučelíková.

Lupič byl vysoký asi 170 až 175 centimetrů ve věku mezi 30-35 lety. Měl sportovní postavu, tmavší pleť. Na sobě měl šedou mikinu s kapucou přes hlavu a na očích sluneční brýle. Obličej měl maskovaný šátkem Palestinou, který byl červenočenobílé barvy. Na sobě měl tmavé kalhoty a výrazné boty značky Adidas. Ty měly černou barvu a výrazné červené pruhy.

„Během potyčky přepadená prodavačka zahlédla na chvíli jeho obličej. Muž byl podle ní hladce oholen a markantem na jeho obličeji byly křivé horní zuby. Po neznámém pachateli kriminalisté intenzivně pátrají a na lince 158 přivítají jakékoliv poznatky, které povedou k jeho dopadení.

Přepadená prodavačka se zachovala statečně a peníze z kasy mu odmítla vydat. Policie ale podobné reakce nedoporučuje. „Ačkoliv se v tomto případě může zdát, že se přepadená žena zachovala statečně, policisté v žádném případě nedoporučují, aby se poškození takto aktivně bránili. Zbytečně riskují své zdraví a život a v pachateli zvyšují agresivitu," vysvětlila policejní mluvčí.