Šestadvacetiletá Petra Žroutová, po které od
2. srpna pátrá policie, se pravděpodobně stala obětí trestného činu. Kdo má matku čtyřletého chlapce na svědomí je nyní předmětem policejního vyšetřování.
Zmizení je podezřelé
v posledních měsících se svým čtyřletým synem místo bývalé zemědělské usedlosti na okraji Hýskova neopustila. Zde přechodně žije i její švagr s přítelkyní, která je na mateřské dovolené. Když byla Petra v práci, hlídala jí syna. Chlapeček je
v její péči i v těchto dnech a otec ho navštěvuje. Pohřešovanou viděl doma naposledy švagr 1. srpna v deset hodin večer. Potom ji živou mohl spatřil ještě případný vrah.


Kamarádi podezírají manžela i přítele
Známí Petry ze zmizení mladé ženy původně podezřívali jen jejího manžela. „Neměli spolu dobrý vztah. Chystali se rozvádět. Petra se ho bála. Slyšela jsem, že jejího manžela policie asi tři dny vyšetřovala, ale nic nezjistila,“ uvedla kamarádka pohřešované Martina Hubáčková. Po čase ale kamarády napadlo, že její zmizení může mít na svědomí i její současný přítel z Králova Dvora.


„Vím o tom, že mě podezřívají. Řekl jsem to i u výslechu na policii. Já bych ale nikdy Petře neublížil. Na to ji strašně moc miluju. Dal bych nevím co za to, abych ji měl zpátky u sebe,“ tvrdí Zdeněk, se kterým měla Petra zhruba měsíční poměr. Pohřešovaná mladá žena si s ním prý plánovala společnou budoucnost.


To, že mohl Petře ublížit manžel, si myslí i její matka, která žije v Praze. „Podezření na něj mám, ale nemohu to nijak dokázat. S dcerou jsem mluvila asi tak dva dny před jejím zmizením. V úterý či středu. Už přesně nevím. Mluvila jsem s ní, když se tady v Praze byla podívat na nový byt a byla moc šťastná,“ svěřila se nešťastná matka pohřešované.


V hýskovské zemědělské usedlosti, kde byla Petra Žroutová spatřena naposledy, provedla policie už několik prohlídek. „Nasadili jsme při nich i psa vycvičeného na hledání mrtvol. Bez výsledku. Prověřujeme ale i jiné stopy. Ten případ je složitější,“ informoval včera berounský vyšetřovatel Radek Lancinger.


Objekt, jehož větší část má rodina Žroutových v pronájmu, má dva vchody. Většinou jsou velmi dobře uzamčené i přes den. Jen tak snadno se dovnitř nikdo nedostane. Spodními vraty se dá lehce projít na malou obydlenou náves. Horní vchod, který je v sousedství pily, směřuje do polí. Na malou náves se při jeho použití obyvatelé usedlosti sice také dostanou, ale velkou oklikou. Není proto pravděpodobné, že by tímto vchodem Petra odešla v sobotu ráno na autobus a cestou jí někdo napadl.


Rodinu Žroutových v obci téměř nikdo nezná. „Nebydlí tady dlouho. V Hýskově nemají hlášený ani trvalý pobyt,“ potvrdila Zuzana Krajícová.