Dotyčný podle policie zaútočil ve čtvrtek 9. dubna dvě hodiny před půlnocí, kdy se u čelákovického nádraží zaměřil na stejně starého muže, jenž mířil od vlaku domů. „Nejprve ho začal obtěžovat tím, že mu zastupoval cestu a cizí řečí po něm požadoval jeho tašku s osobními věcmi. Posléze ho začal napadat i fyzicky, což trvalo chvíli, neboť okolo procházeli kolemjdoucí,“ přiblížila vývoj událostí policistka Eva Hašlová.

Ani lidé kolem však pachatele od jeho záměru neodradili. I když se na chvíli zklidnil, poté opět vyrukoval se svými požadavky – a nakonec se nerozpakoval použít násilí.

Ilustrační foto.
Vloupání přibylo i v době nouzového stavu

Napadení oznámil jeden ze svědků na tísňovou linku, načež na místo vyjely hlídky strážníků městské policie i Policie ČR. „Strážníci získali důležité informace od svědků, které předali policejní hlídce. Netrvalo dlouho a hledaný muž byl policisty dopaden,“ konstatovala Hašlová. Zadržený cizinec putoval do policejní cely – už je však zase volný. Podnětu na vzetí muže obviněného z přečinu loupež do vazby soud nevyhověl; stíhání pokračuje na svobodě.

Ilustrační foto
Platí nouzový stav: dvacet čokolád má cenu osmi let