V okamžiku, kdy lidé zareagují na tento inzerát a pošlou domluvenou zálohu, nebo dokonce celou kupní částku na účet prodávajícího, přestává s kupujícími komunikovat a na jejich emailové zprávy již nereaguje. Poškození tak přicházejí o své peníze a automobil ani v jednom případě neobdrželi.
Nevěrohodnost tohoto inzerátu i jiných podobného charakteru, kterých je v kyberprostoru skutečně nemalé množství, lze snadno odhalit již na první pohled. Prodávající většinou nabízí věc značně pod cenou, než za kterou ji lze běžně pořídit. Komunikace ze strany prodávajícího zpravidla probíhá ve formě pouze písemné a to za použití google překladače, což lze bezpečně poznat – překlad není kvalitní. Ve všech případech putují platby na zahraniční účty, mnohdy anonymního charakteru.
Objasňování této trestné činnosti je poměrně složité a to s ohledem na skutečnost, že odeslané peníze mizí na nedohledatelných účtech v zahraničí. Pokud se policistům podaří účet identifikovat, odeslané částky se na nich většinou nenacházejí, neboť pachatelé tyto částky odesílají prostřednictvím internetových bankovních transakcí na další anonymní účty.
Případů těchto internetových podvodů, kdy pachatel vystupuje pod výše uvedenou legendou, je v rámci České republiky již několik a policisté se jimi intenzivně zabývají.
Upozorňujeme veřejnost, aby v případě nákupu zboží přes internet byli vždy obezřetní a předem si prověřili věrohodnost prodávajícího. Včasnou prevencí mohou předejít následným nepříjemnostem spojeným s touto trestnou činností.