„Neznámý pachatel inzeroval na internetových stránkách Sbazar.cz, a nabízel k prodeji mobilní telefon značky Samsung Galaxy S9+ za částku deset tisíc korun. Poškozený na jeho inzerát odpověděl. Telefon si u něho objednal a zaplatil. Peníze poslal převodem ze svého účtu na číslo účtu prodávajícího,“ uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková s tím, že objednaný mobilní telefon zákazníkovi do dnešního dne nepřišel a zaplacená částka se mu také na účet nevrátila. Prodejce s poškozeným navíc přerušil veškerou komunikaci a na jeho dotazy již nereaguje.

„Na Sbazaru jsem před několika lety naletěla také podvodnici. Nabízela tam dětský kočárek. Poslala jsem jí dopředu peníze na avizovaný účet a čekala. Na mé dotazy mi opakovaně tvrdila, že ho poslala, ale kočárek nepřicházel. Tak jsem po ní chtěla číslo odeslaného balíku a ona se mnou rázem přestala komunikovat. Chtěla jsem na ni upozornit ostatní a dát špatné hodnocení, ale na Sbazaru to není možné. Recenze na prodejce se zde zjistit nedají. Už na něm nenakupuji,“ popsala svoji negativní zkušenost Kamila Berková z Berouna.

Policisté upozorňují veřejnost, aby si při objednávání zboží na podobných obchodních portálech vždy ověřili věrohodnost prodávajícího a pokud možno neplatili zboží předem.