Muž vešel do jedné z prodejen v Plzeňské ulici a požádal pětadvacetiletou prodavačku, aby mu rozměnila peníze. Když mu žena peníze měnila, tak se do své činnosti zabrala a nesoustředila se na to, co dělá pachatel.
„Pachatel využil její nepozornosti a obohatil se o finanční hotovost ve výši deset tisíc korun. Naštěstí během tohoto případu  nedošlo k žádnému zranění a ani k žádné jiné škodě," uvedla k podvodu mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Přestože je to neuvěřitelné, podobných případů je v současné době hodně. „Pravidelně jezdím nakupovat do Alberta v Králově Dvoře. Myslím bývalou Hypernovu. Stála jsem ve frontě a slyším, jak se prodavačka dohaduje se zákaznicí, že jí má dát ještě sto korun. Ta zákaznice stále tvrdila, že jí těch sto korun dala," uvedla Hana Přívorová z Králova Dvora.

Dotyčná žena trvala na své verzi tak urputně, že to prodavačka nakonec vzdala a těch sto korun už přestala chtít. „Když markovala další nákup, tak se ta zákaznice vrátila a s omluvou podávala stokorunu prodavačce s tím, že ji našla vypadlou v kabelce," zakončila příběh Hana Přívorová.

Po pachateli  z Plzeňské ulice nyní pátrá policie.