„Od měsíce června letošního roku docházelo na různých místech berounského regionu k vloupání. Pachatelé kradli stavební nářadí, jízdní kola, elektroniku a další drobné předměty," uvedla k případu mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Policisté na místech činu pokaždé zajistili spoustu důležitých stop a postupně shromažďovali důkazy směřující k vytipovaným pachatelům.

„Během služby policejní hlídky sledovaly okolí chat a rekreačních objektů. Nakonec se jim podařilo zadržet dvojici zlodějů v katastru obce Podluhy, a to krátce po jejich vloupání do prostor místní tělovýchovné jednoty," upozornila policejní mluvčí.

Mladíci ve věku 21 a 22 let v některých rekreačních chatách dokonce přespávali a to i několik dní. Kriminalistům se jim prozatím podařilo prokázat dvanáct trestných skutků. Škoda, kterou způsobili, dosahuje bezmála sto tisíc korun.

Některé z odcizených věcí pachatelé nestihli prodat, a tak se vrátily ke svým původním majitelům.
Kriminalisté nyní prověřují další poznatky, které se týkající trestné činnosti těchto povedených mladíků a nevylučují, že dvanáct prokázaných trestných skutků a celková škoda nejsou konečné. Pachatelé jsou stíháni na svobodě.