Jeho poslední loupežné přepadení se odehrálo před vánočními svátky v prostorách Městské hory. „Přepadená žena hned informovala policii. Policisté okamžitě vyjeli na místo a Městskou horu uzavřeli. Díky tomu se jim podařilo zadržet jednačtyřicetiletého cizince,“ uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Prozatím mu policie prokázala tři loupežná přepadení. Jedno z nich se odehrálo ve Zdicích. V regionu se jich ale stalo více a na různých místech. „Není vyloučeno, že se po vyhodnocení stop a důkazů jeho trestní stíhání rozšíří o další loupežná přepadení, která vyšetřujeme,“ upozornila Pučelíková.

Zadržený pachatel je stíhán vazebně. Lustrací jeho osoby policisté zjistili, že se ohledně trestné činnosti nejedná o žádného začátečníka. V zemi, ze které pochází, páchal majetkovou i násilnou trestnou činnost.

O tom, že se jedná o velmi bezohledného pachatele, svědčí i to, že ženu na Městské hoře přepadl v dopoledních hodinách. „Stalo se to v 11 hodin dopoledne. Všimla jsem si, že kolem nás projelo několik policejních aut, což nebývá obvyklé. Pak policisté, jak uniformovaní, tak v civilu, prohledávali Městskou horu. Prohlíželi vše. Koše na odpadky i terén. Bylo evidentní, že něco důležitého hledají. Na druhé straně Městské hory byla sanitka a další policejní vozy. Nikdo z nás nic nevěděl. Jen jsme viděli to, co jsme viděli,“ uvedla svědkyně události V. Laníková s tím, že se až pak dozvěděla, že nějaký gauner s kapucí na hlavě napadl jejich sousedku. „Dozvěděla jsem se, že tam na těch lavičkách nad Medicentrem seděl delší dobu a čekal, až bude vhodná chvíle. Sousedku povalil na zem a sebral jí kabelku se všemi doklady, peněženkou a mobilem. Peněženku si ponechal, ostatní věci odhodil, a tak si napadená mohla zavolat o pomoc. To, co policisté hledali, byla právě ta peněženka,“ popsala svědkyně s tím, že sousedka utrpěla jen lehčí zranění.

Díky duchapřítomnosti přepadené ženy, které se podařilo najít svůj mobilní telefon a hned zavolat policii, lupič nestihl Městskou horu opustit. Policisté obsadili všechny východy a pachatele chytili. „Nejhorší je, že se to stalo dopoledne. Těch přepadení prý bylo několik, nechápu, proč o nich policie opakovaně veřejnost neinformovala. Vím, že nechtěla šířit paniku, ale ženy by byly třeba více obezřetné, a kdyby viděly individuum v kapuci, vyhnuly by se mu a nešly by kolem něho. Já bych nešla,“ konstatovala Laníková.