Berounští kriminalisté zadrželi další tři pachatele, kteří na území Berounska a Prahy prodávali heroin. Díky mravenčí práci kriminalistů se tak podařilo odhalit další dealery, kteří patří do jedné organizované skupiny.

Šéfa gangu spolu s dalšími třemi členy policisté zatkli již v dubnu letošního roku. Třiačtyřicetiletý muž z Berouna vše plánoval a koordinoval
z vozidla, ve kterém byl i v době zatčení. Při zátahu u něj policie našla 100 gramů heroinu.

Nyní tedy spadla klec za dalšími třemi distributory tvrdých drog.

„Celkem je obviněno sedm pachatelů z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za to jim hrozí trest odnětí svobody v trvání dva až deset let.

Tři pachatelé z této organizované skupiny jsou v současné době ve vyšetřovací vazbě, další čtyři jsou vyšetřováni na svobodě,“ uvedla policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Berounští kriminalisté si letos mohou na své konto kromě zmíněného gangu, který se jim podařilo rozprášit, zapsat i další úspěchy.

Na začátku roku odhalili v Újezdu u Hořovic pěstírnu marihuany, v nedávné době zase distributora pervitinu, který nejen prodával, ale
i zdarma nabízel drogu mladým lidem.

Co je to heroin
Heroin je vysoce návykovou nelegální drogou. Je, podobně jako opium nebo morfium, vyroben z pryskyřice rostlin máku. Heroin je obvykle aplikován injekčně, což uživatele vystavuje dalším rizikům, hrozba AIDS nebo další infekční nemoci.
Zdroj: rekninedrogam