Hned první červencový den se v pozdních večerních hodinách neznámý vandal vloupal v Hořovicích mezi ulicemi Fügnerova a Nová do odstaveného vozidla tovární značky Škoda Octavia Combi. U automobilu vytrhl zámek dveří u řidiče, vnikl dovnitř a odcizil autorádio. 

„Vozidlo navíc poškodil a to pravděpodobně tím, že do něj kopal. Zcela poškodil přední kapotu včetně předního okna a stěračů. Přední blatníky a všechny dveře vozidla jsou promáčknuté, zadní světlomety rozbité a zadní okno poškrábané. Ostatní části karosérie nesou známky poškození od vrypů a škrábanců a to po celém obvodu vozidla. Na levou stranu vozidla vyškrábal hanlivý nápis,“ sdělila tisková mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Pachateli muselo takové běsnění zabrat nějaký čas a samotné vloupání s poškozením nebylo otázkou pouze několika minut. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na částku přesahující šedesát tisíc korun. 

„Policisté proto žádají kohokoliv, kdo by k celému případu mohl poskytnout informace vedoucí k jeho objasnění, aby je sdělil policistům na Obvodní oddělení Hořovice,“ dodala Marcela Pučelíková.

K druhému podobnému případu došlo v ten samý den večer, nejpozději následující den ráno v Loděnici. Na Husově náměstí se neznámý pachatel vloupal do osobního auta značky Volkswagen Passat. Rozbil skleněnou výplň okna pravých zadních dveří a poté odcizil na ramínku zavěšené sako, které prohledal, ale nic v něm nenašel. 

Nakonec jej pohodil venku před vozidlo, kde bylo následně nalezeno. Způsobená škoda na poškození automobilu byla vyčíslena na částku dvacet tisíc korun,“ doplnila Marcela Pučelíková s tím, že tímto případem se zabývají policisté z Obvodního oddělení Beroun.