Další policejní kontrola se odehrálav posledním květnovémvíkendu na diskotékách v Žebráku a v Lážovicích. Policisté, kteří si přizvali na pomoc i psovody, zkontrolovali desítky mladistvých a nezletilých, zda nepožili alkohol. Na diskotéce v Žebráku policisté předvedli 10 děvčat a kluků, kterým ještě nebylo 18 let a přesto měli alkohol v dechu, v Lážovicích jich převezli na hořovickou služebnu 7. „Jsme rádi, že došlo k poklesu počtu mladistvých a nezletilých, u kterých jsme zjistili požití alkoholu. Například v Lážovicích jsme v letošním roce prováděli kontrolu již podruhé. Poprvé jsme zde měli dokonce 12 osob mladších 18 let, kteří požili alkohol. Je vidět, že dochází k poklesu,“ uvedla tisková mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

„Tato kontrola byla v letošním roce již čtvrtá a budeme v nich v rámci prevence kriminality i nadále pokračovat,“ dodala Marcela Pučelíková.
Nutnost policejních razií provozovatel žebrácké diskotéky chápe a akceptuje. „O akci jsem samozřejmě dopředu nic nevěděli. Musím říct, že spolupráce s policií byla bezproblémová,“ uvedl spolupořadatel diskotéky v Žebráku Jiří Hasman.

Podle jeho slov v Žebráku na diskotéce děvčata a kluci mladší 18 let alkohol od obsluhy nedostanou. „Už ale nedokážeme ohlídat, zda jim nepodá alkohol někdo ze straších kamarádů. Navíc je také bohužel běžnou praxí, že si lidé přinesou vlastní alkoholické nápoje, které pak chodí z diskotéky popíjet do blízkého parku,“ říká Jiří Hasman.

Veřejnost na kontroly na diskotékách nemá vyhraněný názor. Někteří policejní razie podporují, jiní naopak kritizují. „Pochopila bych, kdyby kontrolovali jen děti do 15 let. Ale ruku na srdce, kdo z nás si v 17 letech na diskotéce nedal víno nebo pivo. V těchto případech by měli být shovívavější,“ svěřila se se svým názorem paní Jana, matka dvou teenagerů.