Po pachatelích, kteří vnikli 6. listopadu na oplocený pozemek v obci Cerhovice u místního hřbitova, pátrají berounští kriminalisté.

„Atypickým znakem odcizeného traktorbagru je bílé barevné provedení. Policisté po zprávě o odcizení stroje okamžitě zahájili pátrací akci, do které zapojili také vrtulník letecké služby. Předpokládají, že pachatelů s ohledem na rozměry bagru muselo být více a zároveň mohli k jeho přepravě použít jinou těžkou techniku," upozornila mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Stroj se prozatím nepodařilo policii vypátrat. „Kriminalisté přivítají jakékoliv informace související s tímto případem na lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně," žádá veřejnost Marcela Pučelíková.

Krádeže těžkých pracovních strojů nejsou v berounském regionu ničím výjimečným. Již v minulosti vyšetřovali berounští kriminalisté podobný případ a v jeho rámci se jim podařilo odhalit a objasnit rozsáhlou majetkovou trestnou činnost, která souvisela s krádežemi pracovních strojů a bagrů. Bagry a pracovní stroje byly postupně nalezeny a zajištěny na území okresu a posléze vráceny majitelům.