Podle policejní výpovědi k ní muž přiskočil zezadu a chtěl ji odvléci stranou. Žena, která procházela kolem obchodu s potravinami, se začala bránit tím, že ho v nestřeženém okamžiku pokousala na ruce.

„Poté co se mu zakousla do paže, překvapený násilník ji propustil ze sevření a utekl neznámo kam. Po pachateli intenzivně pátráme,“ uvedl ředitel Okresního policejního ředitelství v Berouně Miroslav Jerling.

Z výpovědi napadené ženy navíc vyplynulo, že mladíkovi, jenž ji ohrozil, bylo odhadem patnáct let. Přestože se
v těsné blízkosti místa činu nachází zmíněný obchod, jeho zaměstnanci měli v tu dobu polední pauzu. „Odcházíme na jídlo, takže jsme nic vidět nemohli. Že se tu ale přepadává za bílého dne, je hrozné,“ uvedla pokladní obchodu.

Berounský deník se dotazoval na incident ještě nejméně v dalších pěti obchodech a trafikách poblíž místa činu. Na rušné ulici si nikdo kupodivu zápasu mladíka a ženy nevšimnul.

I když dle policejních statistik patří Hořovice k městům, kde není kriminalita příliš vysoká, k přepadení na ulici tam došlo tento týden již podruhé.

Lidé v obci mají strach
Místní lidé mají v živé paměti také případ z počátku roku, kdy byla nožem přímo na ulici napadena sociální pracovnice společnosti Digitus. A nebyla jediná, s níž se násilník nemazlil.

To, že procházka ztemnělým městem nemusí být vždy tou nejšťastnější, má ještě i dnes před očima žena středního věku - Iva K. z Hořovic. Na zem ji před před rokem v zimě povalil pětadvacetiletý mladík a pokusil se znásilnit.
„Vracela jsem se ze schůze v hotelu U Zeleného stromu. Cizí muž se na mě vrhnul ze tmy. Nevybíravými urážkami jsem ho ale asi natolik odradila, že jsem se po krátkém zápase ubránila. Výtečníka, jenž svůj čin později dokonal na jiné ženě v Berouně, se policii podařilo na základě DNA brzy dopadnout.

Jsem velice ráda, že to tak skončilo, protože bych ještě dnes tak klidná nebyla. Ta druhá žena je na tom ale, pokud vím, psychicky mnohem hůře,“ popsala událost Iva K.

Radnice vymýšlí optimální řešení
Vzhledem k tomu, že situace znepokojuje i tamního starostu Luboše Čížka, zaujímá
k záležitosti vlastní postoj. „Nemáme městskou policii ani kamerový systém. Ministerstvo nám na něj nemůže přispět, protože nesplňujeme zákonnou podmínku počtu nejméně osmi tisíc obyvatel.
S místními podnikateli jsme ale přišli na převratnou myšlenku zřídit v obci kamery bez podpory státu,“ uvedl hořovický starosta.

Na násilníky si již brzy posvítí
Na základě předběžných neoficiálních jednání by se do vybudování nejméně pěti kamerových bodů mělo zapojit zhruba deset hořovických firem.

Občané zvýšení bezpečnosti vítají
Osazení jediného místa takovým zařízením přijde zhruba na osmdesát až sto tisíc korun. „Zatím je předčasné hovořit o tom, zda by se na akci podílela i hořovická pokladna. Jsem si jistý, že bych ve městě kamery rád viděl co nejdříve,“ uzavřel starosta Luboš Čížek. Tento krok
s vděčností vítají i oslovení obyvatelé Hořovic.

„Pokud vím, v minulých dnech byl v Hořovicích přepaden třicetiletý muž, kterého parta tří neznámých lidí zbila a oloupila o peníze a mobilní telefon. Jestliže budeme mít ve městě kamery, tak to jen uvítám, abych se mohla u nás znovu cítit bezpečně,“ řekla Berounskému deníku pětadvacetiletá žena z obce.

Autoři: Kateřina Husárová, Vojtěch Plecitý