„Berounští kriminalisté po neznámém lupiči, který na prodavače mířil černou pistolí, nyní pátrají," uvedla k loupežnému přepadení mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Lupič vstoupil do prodejny otevřenými dveřmi ve večerních hodinách, v době, kdy už byly okolní obchody zavřené. Na hlavě měl kuklu a v ruce pistoli, kterou na vietnamského prodavače mířil. Požadoval po něm peníze. Prodavač se ale lupiče nelekl a peníze se mu zdráhal vydat. To lupiče vytočilo. „Pachatel ho chytl za bundu a dotlačil jej k pokladně, kde poškozeného přibližně třikrát udeřil zbraní do hlavy a obličeje," popsala útok na prodavače policejní mluvčí.

Potom si lupič sám otevřel pokladnu, ze které odcizil několik tisíc korun.. Potom z prodejny utekl. Přepadený Vietnamec se ale vzpamatoval a okamžitě prchajícího pachatele začal pronásledovat, a to z Kostelní ulice do ulice Politických vězňů, kde mu lupič zmizel. Při útěku pachatel zřejmě odhodil kuklu, kterou se při přepadení maskoval.

Podle popisu přepadeného prodavače měl lupič nápadnou chůzi. Chodil v předklonu a podle všeho zřejmě částečně napadal na jednu nohu.

„V Kostelní ulici není ve večerních hodinách zrovna rušno. Moc lidí tam za tmy nechodí jako v mnoha jiných berounských ulicích. Jinak by si museli prchajícího muže a jeho pronásledovatele všimnout. Já bych takového člověka okamžitě zadržel, ale spousta lidí se bojí, takže je i možné, že raději dělali, že nic nevidí," poznamenal k události Karel Bělohoubek z Berouna.

Lupič při útěku z prodejny proběhl okolo berounské pošty a pak dále směrem na autobusovou zastávku U Černého koně. Tam policie zaznamenala jeho poslední výskyt.

Kriminalisté předpokládají, že si prchajícího lupiče mohli všimnout občané, kteří se v uvedenou dobu pohybovali na zmiňovaných místech a nebo v prostoru autobusové zastávky U Černého koně.

„Žádáme proto svědky, kteří by mohli pomoci se ztotožněním nebo popisem lupiče, aby se ozvali na telefonní číslo 606 665 995 nebo na linku 158," žádá veřejnost Marcela Pučelíková.