Hlídka polský kamion zastavila na 22. kilometru u Králova Dvora. „U řidiče kolegové kontrolovali doklady a také jej podrobili orientační dechové zkoušce. Její výsledek byl ale nemile překvapující. Muž nadýchal přes tři promile. Byly proto provedeny kontrolní zkoušky, které silnou opilost potvrdily,“ sdělila mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Při namátkové silniční kontrole zastavili policisté sloužící na dálnici D5 kamion s návěsem. Jeho řidič nadýchal přes tři promile.Při namátkové silniční kontrole zastavili policisté sloužící na dálnici D5 kamion s návěsem. Jeho řidič nadýchal přes tři promile.Zdroj: Policie ČR

Jen co policisté dostali souhlas státního zástupce, podnapilého šoféra zadrželi a umístili do cely. Ten dle své výpovědi v pátek ráno vyrážel z Wroclawi do Plzně s tím, že večer ještě stihl vypít necelou lahev vodky. Ráno ale nepociťoval, že by byl opilý, tak se vydal na cestu.

Ilustrační foto
Dálnici u Cerhovic zastavilo ve směru na Prahu nákladní auto. Skončilo na boku

„Policisté nyní případ řeší v rámci zkráceného přípravného trestního řízení. Vzhledem k tomu, že řídil kamion ve stavu vylučujícím způsobilost a mohl tak ohrozit život nebo zdraví osob či způsobit značnou škodu na majetku, mu policisté sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnila mluvčí.

Řidiči kamionu tak hrozí až rok za mřížemi.