O víkendu 6. a 7. října tak podle policejní mluvčí Marcely Pučelíkové zkontrolovali desítky řidičů a jejich vozidel.

„Alarmující byl počet řidičů, kteří zbytečně hazardují se svými životy a opomínají se připoutat bezpečnostními pásy, což je v případě dopravních nehod obzvlášť na dálnici faktorem, který může výrazně snížit riziko úmrtí nebo těžkého zranění,“ zmínila Marcela Pučelíková.

„Dalším významným prohřeškem, který může mít a často má za následek vážnou dopravní nehodu, bylo nevěnování se plně řízení z důvodu telefonování za jízdy. Setkáváme se i s řidiči, kteří jsou schopni psát za jízdy SMS zprávy nebo sledovat sociální sítě ve svých mobilních zařízeních,“ dodala mluvčí.

V posledních letech zaznamenali policisté také navyšující se počet řidičů, kteří nedbají na skončenou platnost technické kontroly svého vozidla. Není neobvyklé, že se poté objevují případy, kdy mají řidiči propadlou technickou i několik měsíců.

Na dálnici také zastavili policisté celkem 57 řidičů, z nichž sedm nepoužilo bezpečnostní pás, 6 nemělo dálniční známku, dva překročili rychlostní limit, několik z nich mělo propadlou technickou kontrolu a jeden řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu.

„Policisté apelují na všechny řidiče, aby dbali na bezpečnost a plynulost v silničním provozu a chovali se zodpovědně vůči ostatním účastníkům. Nedostatky, které jsou výše uvedeny, mohou zapříčinit velmi závažné dopravní nehody, které na dálnicích téměř vždy mívají tragické následky,“ uzavřela Marcela Pučelíková.