Přesvědčit senát o své nevině se mu ale nepodařilo a soudce Jan Veselý pravomocně potvrdil původní srpnový verdikt: osm let ve věznici s ostrahou za distrubuci drog.

Podle spisu se Doležal ve velkém rozsahu věnoval zásobování narkomanů heroinem – a to nejen na Berounsku, ale zejména v hlavním městě. Kriminalisté zjistili, že tak činil nejméně od roku 2005 až do poloviny předloňského dubna, kdy byl po delším odposlouchávání a sledování zadržen se slušnou zásobou drogy v autě. Mimochodem – za jeho volant usedal přesto, že měl vysloven zákaz řízení. Vyšetřovatelé uvedli, že dealer, který gram drogy prodával za 700 – 1000 Kč, si dal přestávku jen na čtyři měsíce. Na dobu, po kterou seděl ve vězení.

Jednomu z pražských narkomanů, který za ním jezdil nakupovat narkotika i do Berouna, podle zjištění soudů postupně prodal celkem neméně kilogram heroinu. To však Doležal odmítá. „Toho člověka jsem viděl dvakrát v životě – a nikdy za účelem prodeje drogy,“ tvrdil v jednací síni. Odvolací senát mu ale nevěřil, stejně jako nepopřál sluchu jeho dalším argumentům, že se řádně živil jako stavbyvedoucí na významných stavbách v Praze i ve středočeském regionu – a do styku s narkotiky se dostal jen třikrát a na velice krátkou dobu, kdy sám upadal do drogové závislosti. Vždycky prý ale dokázal sám přestat.

Soud se neztotožnil ani s argumenty, že není radno věřit svědkům z řad osdběratelů, kteří většinou patří mezi osoby dlouhodobě závislé na drogách. To prý jednak může ovlivnit jejich vnímání světa, jednak může vést ke snaze zalíbit se vyslýchajícím orgánům a vyhýbat se tak vlastnímu stíhání. Na to odvolací senát nekývl. „Pokud znalci shledali sklony k fabulaci a lhavosti, byla to osoba obžalovaného,“ upozornil soudce Veselý. Zdůraznil také, že trest na samé spodní hranici rozpětí 8 – 12 let rozhodně nelze považovat za nepřiměřeně přísný.