Když nezvaný host narazil na majitelku rodinného domu, tvrdil jí, že má velkou žízeň. Ta mu uvěřila a pustila ho do svého domu, aby se tam napil. Muž vešel do domu a stoletá žena zůstala sedět sama venku na zahradě.

„Neznámý pachatel vešel do majitelčina obývacího pokoje, ve kterém stály skříně. Jednu z nich prohledal.  Při tom narazil na ženiny úspory, které si přivlastnil. Potom se rychle sebral a odešel," uvedla k případu mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Po jeho odchodu se důchodkyně vrátila do domu a zjistila, že jí peníze, které  měla ukryté ve skříni v obývacím pokoji, zmizely. Jednalo se o finanční částku ve výši 17 tisíc korun. Zavolala proto policii.

„Policisté varují občany, aby si do svých domovů nepouštěli cizí osoby, které využívají jejich důvěřivosti a žádají je pod různými záminkami o pomoc," upozornila Lenka Uriánková.

V Berounském regionu už podvodníci okradli několik seniorů. Povětšinou si vybírají stařenky a stařečky nad osmdesát let. Vymyslí si na ně nějakou báchorku a snaží se vetřít do jejich domu či bytu.

„Maminka zažila něco podobného. U jejího domku také zazvonil neznámý muž. Chtěl jí ukázat vysavač, který je prý lehký a účinný. Tvrdil, že jí ho nechá za dva tisíce, ať ho pustí domů. Maminka se ho bála, tak mu neotevřela," uvedla Pavla Sochrová.