K prvnímu případu došlo na veřejně přístupném místě v obci Nižbor – Stradonice, v lokalitě místního Oppida. „Neznámý pachatel postřelil z blíže nezjištěné střelné zbraně psa. Kříženci labradora střela uvízla v těle a zranění si vyžádalo chirurgickou operaci,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Střelné zranění utrpěla také Mainská mývalí kočka. K události došlo venku, na pozemku v bytové zástavbě, v Jungmannově ulici v Hořovicích. „Podle vyjádření majitele se kočka vždy zdržovala v blízkosti domu a ven chodila jen na krátké vycházky. Jednoho dne domů ale nepřišla a ani nereagovala na volání. Svou kočku pak našli ležet s krvácející ránou v blízkosti domu,“ popsala policejní mluvčí. Veterinář poté při vyšetření zjistil, že má kočka střelu v těle.

V obou případech kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat, za což hrozí pachatelům v případě jejich dopadení a pravomocného odsouzení trest odnětí svobody až na tři léta.

„V této souvislosti se obracíme na veřejnost s žádostí o pomoc při objasnění těchto případů. Pokud jste si někoho všimli nebo máte o někom podezření, že by se mohl takových činů dopustit, ozvěte se policistům s informacemi na linku tísňového volání 158,“ vyzvala policistka.