Moment překvapení, úlek a strach z toho co bude následovat, zažilo v uplynulých týdnech několik žen, které procházely ulicemi Berouna.
Téměř vždy podle stejného scénáře mladík ve věku kolem dvaceti let zastoupí ženě cestu a provádí masturbaci. Přestože ani v jednom případě nechtěl ženy zřejmě ani znásilnit či jim jinak ublížit, pro každou z nich je to skutečnost velmi nepříjemná a traumatizující.

Berounskému deníku deníku se podařilo jednu z nich kontaktovat, aby o svých pocitech promluvila veřejně. „Bylo to odporné, ale zážitek jsem musela z hlavy vytěsnit, protože bych už nikdy nemohla sama chodit po ulici. Vracela jsem se v noci z restaurace nedaleko Městské hory, kde jsem byla s kamarádkami.

Když jsem se blížila ke svému autu, oslovil mě cizí muž, předjel na kole a počkal v další ulici. Tam se ukryl za popelnicí a začal onanovat. Naštěstí jsem byla blízko vozu, tak jsem do něj skočila a zamkla se. Deviant stačil svoji potřebu dokonat pouze na kapotě mého auta,“ uvedla žena středního věku.

Mladík nebyl jediným kdo obtěžoval. Berounským strážníkům se podařilo jen pár dní před tím zajistit jiného muže. Ten se svlékal před ženami v Berouně Závodí. Jenže onen z Městské hory je bohužel stále na svobodě.

Zda má na svědomí i případ, který se odehrál o víkendu v berounském sídlišti, je stále předmětem šetření.
„Opět muž ve věku kolem dvaceti let sexuálně obtěžoval ženu, která se vracela domů. Obnažoval se před ní stejně jako jeho předchůdci,“ uvedl ředitel Okresního ředitelství v Berouně Miroslav Jerling.

Podle jeho slov je vždy nanejvýš nutné, aby ženy případy okamžitě nahlásily a nestyděly se za svou nepříjemnou zkušenost.
„Není dobré takovou skutečnost zatajit. Jen díky včasnému oznámení dokážeme výtržníka odhalit a zabránit dalším incidentům,“ uzavřel ředitel Miroslav Jerling.