„Před časem zde zatím neznámý pachatel odcizil zasazenou lípu. Lípu v minulém roce věnoval městu Beroun slovinský pěvecký sbor, který v Berouně vystoupil v rámci Koláčefestu. Město místo ní vysadilo nový strom, ale ani ten řádění vandalů neušel,“ uvedla mluvčí berounské radnice Petra Lišková.

Nově zasazená lípa v parku na berounském Závodí dlouho nevydržela. Mladý strom někdo v noci ze soboty na neděli poničil. Ulomil mu celou korunu.

Městská policie se na tuto lokalitu více soustředí už delší dobu. Policisté vyjíždějí do parku i na oznámení lidí. V srpnu se jim podařilo dopadnout skupinu mladíků, která v parku ničila lampy. Na místě výtržnosti už sice partu výtržníků nezastihli, ale dostali od svědků jejich popis. Díky městskému kamerovému systému se podařilo podezřelou skupinku mladíků odhalit na jiném místě, kam strážníci ihned vyjeli. Případ si od strážníků převzala k dalšímu šetření Policie ČR.

„To je dobře, že není veřejnost k takovému nepřípustnému chování lhostejná. Dnešní mládež se ničením cizího majetku baví. U našeho domu se schází u jedné zídky. Dělají hluk a nepořádek. Všude kolem je hromada nedopalků,“ postěžovala si Zdeňka Zajícová z berounského Velkého sídliště.

Pokud budete svědky nebo budete mít podezření na ničení veřejného majetku, kontaktujte městskou policii na lince 156. A jestli máte konkrétní informace k poškození lípy na břehu Berounky, sdělte je neprodleně také městské policii.