Hlídka chtěla osobní vůz zkontrolovat před půl devátou ráno na 25. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Řidič ale nezastavil, místo toho začal před policisty ujíždět. Ti ho začali pronásledovat a po třech kilometrech padly i první varovné výstřely.

„Vozidlo ale pokračovalo stále dál. Policisté nakonec vůz i devětadvacetiletého řidiče vypátrali v obci Točník a zadrželi ho,“ uvedla mluvčí středočeské policie Michaela Richterová s tím, že dechová zkouška u muže byla negativní, ovšem test na drogy vyšel pozitivně. Dále měl muž až do roku 2024 uložený zákaz řízení. 

Policistům při pronásledování po ujíždějícím Audi pomáhal i vrtulník letecké služby a několik dalších policejních hlídek. Nikdo naštěstí při zásahu nebyl zraněn a nedošlo ani k žádným škodám na majetku.

V sobotu se podobný případ odehrál v Praze. Policisté se v ranních hodinách pokoušeli na Štěrboholské spojce zastavit vozidlo v pátrání, které ujíždělo směrem na Černý Most. Do cesty mu proto postavili zátarasy, řidič je ale prorazil a pokračoval dál. Navíc policisty ohrožoval svým vozem.

"Z tohoto důvodu policisté použili služební zbraň, kdy proti tomuto vozidlu padlo několik výstřelů," popsal policejní mluvčí Richard Hrdina s tím, že vůz ujel ještě několik desítek metrů, havaroval a přitom narazil do dalších aut.

Policisté řidiče zadrželi a převezli k výslechu. Incident se obešel bez zranění a policisté ho dále vyšetřují.