K vloupání došlo na začátku listopadu. Berounští kriminalisté nyní zveřejnili kamerový záznam a obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti dvojice zlodějů. „Podle dosavadního šetření se v nočních hodinách z 1. na 2. listopadu dva neznámí pachatelé pokusili vypáčit vchodové dveře do veterinární kliniky, což se jim ale nepodařilo. Jeden z nich proto vylezl na pergolu nad vchodem, druhý mu zespod podal křeslo, na které si stoupl a následně poté otevřel okno, kterým se dostal do skladu kliniky,“ popsala policejní mluvčí Michaela Richterová.

| Video: Youtube

Muž celou budovu prohledal, posléze otevřel okno v přízemí, kterým postupně odnesl intraorální rentgen se senzorem a počítačem, přenosné sono zařízení, otoskop, oftalmoskop, fonendoskopy, počítače, mobilní telefon, finanční hotovost a různé druhy léků a vakcín pro zvířata.

„Škoda na odcizení byla předběžně vyčíslena na téměř 700 tisíc korun a škoda na poškození okolo 100 tisíc korun,“ doplnila Richterová.

Dvojice je podezřelá ze spáchání trestného činu krádeže, za což jim v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětím svobody na jeden rok až pět let.

Kamerový záznam nemá kvalitní rozlišení, pokud by však kdokoliv někoho z dvojice poznal, policisté uvítají informace na lince 158.