Rozhodl se, že si velký finanční obnos opatří vyděračstvím. Jako oběť si vybral dvaašedesátiletého muže.

„Na počátku měsíce října letošního roku napsal v místě svého trvalého bydliště na mechanickém psacím stroji značky Royal dopis, ve kterém dotyčného muže vydíral a žádal ho o finanční částku 1 500 000 korun," uvedla mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Mladý vyděrač nebyl žádný měkkota. Aby muže donutil tuto velkou sumu peněz zaplatit, vyhrožoval mu vyvražděním jeho rodiny.

K předání peněz mělo dojít v Praze a vyděrač k tomuto úkonu uvedl v dopise jasné instrukce, které měl vydíraný muž přesně dodržet. V opačném případě by mu usmrtil členy rodiny.

„Dvaašedesátiletý muž se řídil instrukcemi pachatele a na místo předání v Praze přišel. Na sjednaném místě však nebyl osmnáctiletý mladík, ale někdo jiný. Vyděrač byl opatrný a poslal tam dvacetiletého muže z Prahy a toho při předání peněz zadržela policie," informovala policejní mluvčí.

Policistům se ale nakonec mladého vyděrače podařilo dopadnout. Nyní ho obvinila a začala trestně stíhat ze spáchání zločinu „vydírání" ve stadiu pokusu.

Dvacetiletého muže z Prahy využil jen pro přepravu peněz z místa jejich uložení. Měl je vyzvednout a poté mu je měl na jiném místě v Praze předat. Za vydírání hrozí teprve osmnáctiletému pachateli až čtyři léta za mřížemi.