Berounsko/ V berounském regionu v letních měsících výrazně stoupl počet vykradených aut. Podle policejních statistik bylo od 1. do 28. července na Berounsku a Hořovicku provedeno 51 pokusů a vloupání do vozidel.


Pachatelé se zaměřují hlavně na autorádia, doklady a cenné předměty ponechané na viditelném místě. Jsou to hlavně kabelky, kufříky a jiná zavazadla. Věci, které přes nesčetná varování, nechávají majitelé při opuštění vozidla na viditelném místě.


„V pondělí k takovému vloupání došlo před obchodním domem Kaufland v Berouně. Zloděj u zaparkovaného osobního vozidla vypáčil zámek a odcizil z něj osobní věci, které zde majitel vozu zanechal. Škoda dosáhla téměř osmi tisíc korun,“ informovala mluvčí berounského policejního ředitelství Marcela Pučelíková.


Nebezpečí ale nehrozí jen majitelům osobních vozidel, zloději si troufnou i na nákladní auta. „V Králově Dvoře se v tomto týdnu zatím neznámý pachatel pokusil vloupat do zaparkovaného nákladního vozidla. Nezjištěným předmětem rozbil skleněnou výplň okna, ale do vozidla naštěstí nevnikl a nic z něho neodcizil. Zřejmě byl někým vyrušen,“ vysvětlila Marcela Pučelíková.


Policie upozorňuje řidiče, aby ve vozidlech nenechávali žádné věci. „Jakákoli sebemenší věc, která ve vozidle zůstane, je lákadlem pro zloděje. Jsou známy případy, kdy zloděj vnikl do vozidla, ve kterém byla položena třeba jen prázdná igelitová taška. Co kdyby v ní náhodou něco našel,“ upozorňuje policejní mluvčí.
V rámci prevence policie chystá na čtvrtek od 9 hodin v Králově Dvoře akci s názvem Vaše auto není trezor. Jejím cílem je poučit řidiče a snížit riziko vloupání do aut.