Dopadený čtyřiadvacetiletý muž přijel do Berouna odcizeným osobním vozidlem Škoda Felicia, na kterém měl umístěné registrační značky z jiného kradeného vozidla. Už tohle svědčí o tom, že policisté zadrželi zkušeného pachatele.

„Tohoto pachatele, který má v berounském regionu na svědomí několik vykradených aut, se podařilo zadržet díky profesionální práci policistů z Obvodního oddělení Beroun. Ti v rámci služby monitorovali riziková místa na našem okrese a v nočních hodinách objevili v Berouně dvě vozidla, do kterých se někdo vloupal. U několika dalších vozidel byla oškrábána námraza na zadních oknech," uvedla k případu mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Když policisté muže zadrželi, zajistili i vozidlo, které využíval k trestné činnosti nejen v berounském regionu, ale i na Praze západ. To policie vrátí jeho původnímu majiteli. Kriminalistům se zadrženému muži podařilo prozatím prokázat celkem osm případů vloupání do automobilů. U dvou vozidel při ohledání zjistili, že se muž nevloupal jen do vnitřních prostor, ale že u aut provrtal i palivové nádrže a odcizil z nich pohonné hmoty.

Ve všech případech zloděj použil stejný způsob vloupání. U automobilu vždy rozbil okno, kterým pak vnikl do jeho vnitřních prostor. Z vozidel pak odcizil vše, co v něm jeho majitelé nechali. Jednalo se převážně o pracovní nářadí a elektroniku. „Nářadí a rádio s přehrávačem si nikdo z auta neodnáší. Už dost na tom, že si kvůli těm parchantům zlodějským nemohu v autě nechat ani drobné na parkování. To, že si ve svém autě nemohu zanechat to, co bych chtěl, beru jako omezování mých práv a svobody. Když je někdo už třikrát soudně trestaný a vykrádá ve velkém auta, tak by měl být za mřížemi. Mezi slušnými lidmi nemá co pohledávat," řekl k trestné činnosti mladého muže František Jelínek z Berouna.

Celková škoda, kterou má mladý muž krádeží věcí na svědomí, dosáhla částky téměř 40 tisíc korun. Na vozidlem způsobil při vloupání škodu za 29 tisíc.

Zadržený pachatel byl v minulosti už třikrát soudně trestán, a to za různou trestnou činnost. V současné době je stíhán na svobodě. Za prokázané trestné skutky, ke kterým se doznal, mu nyní hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. „Policisté však nevylučují, že se jim podaří prokázat mu ještě další případy krádeže vloupáním spáchané na okrese Beroun a Praha západ," poznamenala policejní mluvčí.