„Neznámý pachatel využil spánku a podnapilosti tří poškozených a z volně přístupného apartmánu jim odcizil mobilní telefon značky Apple iPhone 7, powerbanku Adata, fotoaparát Sony Alpha A6300 s SD kartou 16GB, mobilní telefon Honor 10, finanční hotovost a mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 3. Dále zloděj využil spánku poškozeného, který spal v kempu ve stanu. Odcizil mu mobilní telefon Huawei Nexus 6P, který měl položený vedle sebe,“ přiblížila Pučelíková, jaké věci zmizely – a nyní budou nejspíš někde na prodej.

Sečteno a podtrženo: celková škoda se vyšplhala na 60 564 Kč. Pokud by měl někdo tip, kdo ji může mít na svědomí, jakékoliv informace vedoucí ke ztotožnění zloděje jsou vítány na telefonním čísle 974 872 700.

Policisté současně varují: osobní věci je třeba mít pod kontrolou. Vždy! Rekreantům lze doporučit, aby si cenné věci, pokud už se je nerozhodli nechat doma, uložili pod polštář nebo schovali do spacáku. „Většina pachatelů nebude riskovat, že svou oběť probudí – a odcizí věci, které budou mít snadno na dosah,“ přiblížila Pučelíková zkušenosti s tím, jak to v podobných případech chodí.