Hlídka Obvodního oddělení Beroun zadržela podezřelého, který odpovídal popisu pachatele. Muže předali kriminalistům. „Ti na základě zjištěných informací skutečně označili zadrženého za podezřelého z loupežného přepadení.
Jak uvedla policejní mluvčí, jedná se o devětadvacetiletého muže, který byl v minulosti stíhán za majetkové a drogové trestné činy. Policisté měli k dispozici kamerový záznam, který zachytil podobu pachatele, poškozená potom sestavila jeho identikit.
„V rámci výkonu služby po muži pátrali policisté z celého berounského okresu, zároveň jsme přijali několik poznatků od občanů, kteří reagovali na naši žádost o pomoc při pátrání, za které děkujeme,“ uvedla Marcela Pučelíková.
Pachatel při svém činu využil okamžiku, kdy v prostorách obchodu nebyli žádní zákazníci. Pod záminkou nákupu žvýkaček čekal před pultem na moment, kdy pokladní otevře kasu. Pak ženu udeřil pěstí do obličeje.
„Pachatel z pokladny odcizil finanční hotovost v řádech několika tisíc korun a z místa utekl,“ uvedla těsně po události mluvčí berounských policistů. Napadenou ženu převezli zdravotníci k ošetření do nemocnice.

