Červený kontejner ve vlastníkem udávané hodnotě 70 tisíc korun někdo odvezl mezi večerními hodinami 11. září a taktéž večerem 15. září – tedy od druhé zářijové soboty do následující středy. Nemohl se ztratit nepozorovaně: jedná se o kovový kvádr široký i vysoký zhruba dva a půl metru a dlouhý metrů dvanáct. Policejní mluvčí Michaela Richterová proto předpokládá, že pomoci by mohly postřehy všímavých svědků. Místo je přitom poměrně sledováno; skládku řada místních vnímá s nelibostí.

„S žádostí o pomoc se obracíme zejména k řidičům, kteří projížděli v uvedené době po silnici III. třídy číslo 00513 mezi obcemi Chrášťany a Chýně, kde je místo spáchání činu dobře viditelné – a kdokoli si mohl všimnout nějakých osob, popřípadě jeřábu, na který mohl pachatel kontejner zavěsit,“ připomněla Richterová. S dodatkem, že jakékoli poznatky týkající se krádeže kontejneru je možné policistům předat na telefonním čísle 974 882 750 nebo prostřednictvím bezplatné linky 158.

Použité kontejnery mohou i poté, co dosloužily přepravě zboží (což je dáno platností CSC štítku, který je možno připodobnit k vylepení nálepky na stanici technické kontroly u motorových vozidel) mít rozmanité využití. Používají se nejen jako uzamykatelné skladové prostory, které je navíc poměrně snadné přemisťovat i s obsahem, ale prodávají se také k úpravám a přestavbám pro nejrůznější účely. Mohou z nich vznikat chaty či altány, garáže, dílny nebo montážní prostory – nebo třeba přístřešky pro dobytek. Pachatel krádeže si tedy zjevně neodvážel velkou věc, pro niž nemá využití.