Podle policejní mluvčí Michaely Richterové ženu kontaktoval neznámý muž, který se vydával za analytika investiční společnosti. Nabídku školení o kryptoměnách přijala a dále debatovali o investování.
Podvodník zřejmě působil hodnověrně, protože mu poslala kopii svého občanského průkazu, stáhla si aplikaci umožňující mu vzdálený přístup do jejího zařízení a na bankovní účet poslala pro začátek šest a půl tisíce korun.

To byl ovšem jen začátek. Poslechla totiž i další výzvu, aby vložila druhou částku, už podstatně vyšší, nejméně dvě stě tisíc korun. Protože ale tolik peněz na účtu neměla, zamířila do banky a tuto částku si půjčila.
Přidala ještě vlastní peníze a celkovou sumu téměř 235 tisíc korun poslala na zadaný účet. Tím sen o zbohatnutí díky investicích rázem skončil, o veškeré peníze totiž přišla.

„Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.“ uvedla Richterová.
Policie opět varuje veřejnost před podvodníky a zdůrazňuje maximální obezřetnost, neboť ke každé takové investici je nezbytné přistupovat jako k rizikové. „Před samotnou investicí do kryptoměn je vždy potřeba zjistit, jak tyto investiční platformy fungují a jakým způsobem se provádí nákup a prodej této měny. Stejně tak je důležité ověřit si věrohodnost investičního poradce nebo dané společnosti, a rovněž je třeba pamatovat na to, že nikomu za žádných okolností není třeba povolovat vzdálený přístup ke svému počítači,“ připomněla Richterová.