Na tísňovou linku volala 25. března, po deváté hodině večerní, žena, že na pozemku domu přistihla zloděje. Muž přelezl branku k rodinnému domu, vylezl pod okno, rozbil jej a při tom byl zastižen obyvatelkou domu. Poté utekl.

Na místo vyrazila hlídka z obvodního oddělení Beroun a na pomoc přispěchal i kladenský psovod Zdeněk se čtyřnohým parťákem Carly.

„Psovod se svým služebním psem po příjezdu a po zjištění prvotních informací se vydal na pátrání po pachateli na zahradě okolo domu, v jeho okolí a poté se vydali do lesního porostu u hlavní silnice. Tam, asi 150 metrů za označením konce obce, služební pes našel a zároveň vyštěkal podezřelého ukrytého ve křoví,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Jedenačtyřicetiletému muži policisté sdělili podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to z krádeže ve stádiu pokusu a porušování domovní svobody, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Služební pes Carly je tříletý německý ovčák a u Policie České republiky, konkrétně u skupiny základních kynologických činností v Kladně, slouží půl roku. Jeho otec Morgan byl středočeskou psí celebritou.