Pachatele, který má vloupání na svědomí, se v mnoha případech policii nepodaří dopadnout.
V berounském regionu mají pachatelé vloupání do vozidel vytypováno hned několik lokalit a v nich se dost často pohybují. V současné době, kdy už naplno začala nová turistická sezóna, k nim přibyla další místa, kde by měli být řidiči na pozoru a ve svých vozidlech nenechávat ani prázdnou igelitovou tašku na viditelném místě.

„Byl jsem asi na hodinové návštěvě v hořovické nemocnici a když jsem se vrátil k autu, měl jsem rozbité okno u zadních dveří. Z auta mi někdo odnesl desky, ve kterých jsem měl svatební oznámení a vstupenky do divadla. V té chvíli bych vraždil," svěřil se Igor Pánek.

K místům, kde operují různí pobertové a nahlížejí do vnitřků osobních vozidel patří i parkoviště u Koněpruských jeskyň, u hradu Točník, ale i veřejná parkoviště v centru Berouna a další turisticky zajímavá místa.

„Řidiči by si měli uvědomit, že jejich osobní vozidlo není trezor, a neměli by v něm nechávat cenné věci. Zloděj jim rozbije u auta okénko a vloupá se do něho i kvůli maličkosti,ů varuje veřejnost mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

I když mají lidé nějaké sériové zabezpečení automobilů, neposkytuje dostatečnou ochranu proti jejich vykradení. Nejlevnější je mechanické zabezpečení. O něco dráž vyjdou alarmy. Policie lidem doporučuje také parkovat na místech, která zabírají bezpečnostní kamery. Problematická jsou také nehlídaná sídlištní parkoviště či centra měst. Nejlepší je parkovat tam, kde má majitel svůj automobil na očích.

„Na parkovišti u berounského hřbitova se neznámý pachatel vloupal do zaparkovaného vozidla VW Touran. Z vozidla odnesl kabelku s peněženkou, s doklady a platební kartou," uvedla další z případů Lenka Uriánková.