Podle policistů zatím nezjištěný pachatel vyčkal, až dotyční usnou a následně z neuzamčených vozidel Volkswagen Transporter a Toyota Hilux odcizil peníze a a fotoaparát. „Čtyřiačtyřicetiletému a jedenapadesátiletému muži z Brněnska byla způsobena škoda ve výši pětapadesát tisíc korun,“ informovala mluvčí berounské policie Michaela Nováková.

K dalšímu útoku zloděje došlo v noci na neděli 28. června, a to v čase od třiadvacáté do sedmé hodiny v Autokempu Beroun v ulici Na Stráni. I tam využil neznámý pachatel toho, že si majitel vozidla řádně neuzamkl automobil, a když manželé z Příbramska, kteří nocovali ve zmíněném vozidle, usnuli, tak z vozu odcizil ledvinku s peněženkou s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí. Dále se v příručním zavazadle nacházel i mobilní telefon a fotoaparát. Škoda byla v tomto případě vyčíslena na necelých sedm tisíc korun.

„První případ je prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. V druhém případě se jedná o přečin krádeže a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a a zloděj může skončit za mřížemi až na dva roky,“ dodala mluvčí Michaela Nováková s tím, že policie vyzývá případné svědky, aby se přihlásili na policii.