Ti, když se jim naskytne příležitost, vykradou být během chvíle a s odcizeným majetkem se už velmi těžko shledáte.

Právě v letních měsících přibývá každoročně vykradených bytů a domů. Majitele jednoho rodinného domu v Berouně připravili o elektroniku za 16 tisíc korun.

„Neznámý pachatel vnikl na neoplocený pozemek v dolní části rodinného domku, rozbil okno v chodbě a vlezl do místnosti v domě. Tuto prohledal a odcizil z ní elektroniku," uvedla k případu mluvčí Berounské policie Marcela Pučelíková.

Pachatelé se také velmi často zaměřují na přízemní byty v panelových domech. V berounské ulici Pod Homolkou si zloděj z přízemního bytu odnesl plastové cestovní šperkovnice, šperky ze žlutého kovu a finanční hotovost.

A jak předejít vyloupení? Je několik možností.

Pokud nemáte nainstalované bezpečnostní dveře či jiné bezpečnostní zařízení a odjíždíte na dovolenou, řekněte o tom co nejmenšímu počtu lidí. To, že nejste doma, zloději zjistí i podle vaší poštovních schránky. Proto zajistěte, aby ji někdo z vašich blízkých vybíral. V žádném případě nezatahujte závěsy či rolety. Také můžete použít automatické spínače, které každý den na určitou dobu rozsvítí světla a vytvoří tak zdání, že byt či dům je stále obydlený. Pořiďte si fotodokumentaci bytu.