Zloděj navštívil obchod s dárkovým zbožím ve Zdicích a v přesně nezjištěné době si z něho, aniž by si toho prodavačka všimla, odnesl dvě plata s vystavenými stříbrnými přívěsky. Jak se říká zloděj je stále ve střehu a čeká na to, až se jeho vyhlédnutá oběť bude věnovat něčemu jinému, než svým osobním věcem.

„Když nakupuji v nějakém supermarketu, neustále si hlídám kabelku. Někdy jsem z toho už na mrtvici. Jaká je to svoboda, když musíte všechno zamykat a neustále dávat pozor na své věci. Všem zlodějům bych amputovala ruce, jako to dělali Keltové. Pak už nic neukradnou,“ poznamenala Klára Pěničková z Berouna.


Svoji kabelku si na rozdíl od ní neuhlídala řidička v obci Žebrák. Neznámý pachatel ji odcizil kabelku s penězi i osobními doklady ve chvíli, když ze své dodávky vykládala zboží. Žena se věnovala zavazadlovému prostoru a nedávala pozor na kabinu vozu. Zloděj si všiml její kabelky, která ležela na předním sedadle a aniž by si ho řidička všimla, si ji odnesl. 


„Policisté z Obvodního oddělení Zdice přivítají jakékoliv informace, které jim pomohou vypátrat totožnost obou pachatelů. Zároveň upozorňují, aby si lidé dávali pozor na své osobní věci a měli je vždy pod kontrolou. K jejich krádeži stačí pachatelům této trestné činnosti pouhá chvilka,“ konstatovala mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.


Vzhledem k tomu, že v mnohých obchodech už začali s masáží blížících se vánočních svátků, budou se různí zloději a kriminální živlové centralizovat v nákupních centrech a jejich parkovištích. "Na parkovišti u Kauflandu v Berouně ke mně přišel takový divný týpek s dotazem jestli nevím kolik je hodin. Bylo to ve chvíli, když jsem přendavala nákup z vozíku do kufru auta. Chtěla jsem mu odpovědět, ale v zrcátku vedlejšího auta, jsem zahlédla, jak mi nějaká žena u toho mého otevírá přední dveře. Tak jsem hned začala volat o pomoc. Oba utekli," svěřila se Renata Šmídová.