Neznámí zloději si přišli do zdické prodejny bez peněz už dvakrát. Pokaždé odcizili zboží přímo z prodejních regálů. Netušili však, že je po celou dobu krádeže natáčí průmyslová kamera, která detailně zaznamenala jejich činnost i obličeje.

„Poprvé navštívili prodejnu už v září. Když 29. září vstoupili do prodejny, přistoupili k regálům a z nich si pak zcela nepozorovaně začali zboží zastrkávat pod bundu. V obchodě kradli potraviny. Pachatelé byli tři a policisté nepochybují o tom, že všichni tři se znají a páchají trestnou činnost společně," uvedla k případu ve zdickém obchodě potravin mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Podruhé se do prodejny vydali 15. listopadu. Tentokrát ale byli jen dva. Jejich způsob krádeže byl ale stejný jako v prvním případě., kdy do stejné prodejny přišli dva muži z této trojice a opakovali své jednání stejným způsobem.

„Díky kamerovému systému Městské policie Zdice se podařilo zjistit, že tito pachatelé se ve městě 15. listopadu pohybovali i na jiných místech, a to konkrétně kolem místního kostela. Zda do Zdic dorazili vozidlem, nebo přicestovali autobusem, není policii zatím známo. Na základě osobní a místní znalosti policistů z Obvodního oddělení Zdice se s největší pravděpodobností nejedná o obyvatele Zdic ani přilehlého okolí," poznamenala k případu Marcela Pučelíková.

Protože hodnota odcizeného zboží zatím nepřesáhla v obou případech pětitisícovou částku, nedopustili se tito pachatelé trestného činu, ale jen přestupku. Aby jejich jednání naplnilo skutkovou podstatu trestného činu, musela by celková částka odcizeného zboží přesáhnout hranici pěti tisíc korun. „Policisté ale nevylučují, že se tato trojice zlodějů obdobného jednání dopustila nebo dopouští i na jiných místech. A kromě toho, v případě, že některý z pachatelů byl v posledních třech letech za stejnou trestnou činnost pravomocně odsouzen, dopouští se trestného činu krádeže i v případě, že odcizí věc, jejíž hodnota je menší než pět tisíc korun," upozornila policejní mluvčí.

Zdičtí policisté znají obličeje pachatelů, ale neznají jejich jména. Proto žádají veřejnost o spolupráci na tomto případě. „Žádáme veřejnost o spolupráci se ztotožněním pachatelů. Veškeré poznatky, které by vedly k jejich identifikaci a následnému dopadení, mohou občané sdělit policistům na Obvodní oddělení Zdice nebo na linku 158," žádá veřejnost Marcela Pučelíková.