Pouze si vzal, asi na památku, malé tranzistorové rádio, které však prodal,“ vysvělila Lenka Uriánková.

Do další skupiny patří zloděj vandal, ten při vloupání do objektu užívá hrubé síly, ničí zařízení, co nerozbije a nezničí, to odcizí, zůstává po něm jen spoušť.

„Další zloděj jde na místo přímo na objednávku. Ví, co v objektu je, vnikne do objektu, vše prohledá a odnese s sebou věci, které lze prodat, nejčastěji se jedná o kabely, elektrospotřebiče, zahradnické nářadí. Vybírá si objekty, ve kterých jsou cenné nebo starožitné předměty, zpravidla zná velmi dobře cenu odcizených věcí,“ upozornila policejní mluvčí.

Zloděj vandal byl i pachatel, který se vloupal do rekreační chaty v obci Hředle. Zloděj vysadil skleněnou tabuli okna u koupelny chaty a vlezl dovnitř.

Chatu prohledal a odcizil zde domácí kino Sony, videokameru, DVD přehrávač, rekordér, metrologický budík, digitální budík, carvingové lyže, lyžařské boty, mikrovlnnou troubu, mixér, žehličku a z mrazáku odcizil asi třicet kilo různého masa.
„Celková škoda, kterou majiteli chaty způsobil, dosáhla částky 50 tisíc korun,“ uvedla Lenka Uriánková.

Nájezdům však čelí i zahradní domky.

Další chatku vykradl neznámý pachatel v obci Zdice. Zloděj přestřihl drátěné oplocení, které je okolo pozemku zahrádkářské kolonie. Následně vypáčil dřevěné dveře u zahradního domku a odcizil z něho motorovou sekačku.
Dále stejným způsobem překonal oplocení pozemku, kde vypáčil dřevěné okno u domku na nářadí, ze kterého odcizil motorovou sekačku a sekyrku na dříví.

Na stejném pozemku dále vypáčil dřevěné dveře u zahradního domku, který prohledal, avšak nic zde neodcizil.
Majitel chat by si proto měli cenné věci odvézt domů.