Instalace dvou nových grilů byla součástí revitalizace parku Košťálovka. Umístěny sem byly poměrně nedávno s jasnou myšlenkou: dát místním občanům možnost příjemného trávení volného času. Zloději ale měli jiné plány. Na jednom z grilů tak už chybí polovina roštu a objednání nového bude radnici něco stát. „Grily jsou stále v záruce, takže to budeme muset řešit přes dodavatelskou firmu, abychom o ni nepřišli. To samozřejmě vezme nějaký čas,“ upozornil místostarosta Berouna Michal Mišina a doplnil, že město bude po firmě chtít, aby rošty zabezpečila tak, aby je zase někdo nemohl ukrást.

Od cyklověže pak zmizelo nářadí, které mohli cyklisté použít například pro rychlé dotažení sedačky či seřízení přehazovačky nebo brzd. K servisnímu sloupku sice bylo připevněno ocelovými lanky, ta však někdo přeštípal. „Nářadí na místo vrátíme. Momentálně ale řešíme, jak to udělat, aby nešlo opět ukrást. Zvažujeme i přemístění sloupku na místo, na které míří kamera a bylo by tak dobře vidět,“ poznamenal Mišina.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Podobné případy vandalství na městském majetku nejsou v Berouně ojedinělé. Protože se ale týkají různých správních odborů města, těžko se celkově dohledává, kolik musí radnice dohromady ročně vynaložit peněz na odstranění škod. Odhaduje se ale, že částka se může vyšplhat až na stovky tisíc korun.