Beroun/ Obchodníci mají strach. Vloupání do obchodů v ulicích Berouna přibývá. Během listopadu zloději vnikli už do prodejen potravin, trafiky, ale i do restaurace. Ze všeho nejvíce je zajímá alkohol, cigarety a peníze.


To samé zboží zmizelo i tento týden z prodejny květin U Kalinů v Okružní ulici v Berouně. Do prodejních prostor květinky tentokrát zloděj vnikl nezajištěným oknem. „Vše vevnitř prohledal a pošlapal květiny. Z obchodu pak odcizil finanční hotovost tři tisíce korun, 240 kusů cigaret v hodnotě 15 000 korun a lahve s alkoholem za tisíc korun,“ uvedla mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.


Kromě cigaret a alkoholu si pachatel odnesl i bonboniery za 2900 korun a dárkové kazety za tři tisíce korun. Majiteli obchodu způsobil celkovou škodu téměř za 27 000 korun. „Jsou to syčáci. Člověka překvapí ta jejich drzost. Nad květinkou, která je v přízemí, bydlí lidé. V době vloupání tam byli také,“ uvedla nejmenovaná prodavačka z květinky U Klinů na Husově náměstí v Berouně. Společně s kolegyněmi je přesvědčena o tom, že by současné situaci v Berouně pomohlo, kdyby ulicemi města policisté častěji projížděli.


Velkou drzost předvedl zatím nezjištěný pachatel i při vloupání do trafiky na berounské autobusové zastávce U Černého koně u frekventované Třídy politických vězňů. Zloděj se nejprve pokusil vloupat do trafiky tak, že nezjištěným předmětem vypáčil vstupní dveře. To se mu ale přes veškeré úsilí nepodařilo, tak se rozhodl vytrhnout za pomoci nezjištěného předmětu v rohu stropu autobusové čekárny palubky. Když povolily, vnikl na půdu, kterou prošel až nad prodejnu trafiky. Pak proboural strop a vnikl do stánku.


Během všech těchto náročných úkonů si nikdo nevšiml něčeho podezřelého. Pachatel si z trafiky v klidu odnesl pěkně tučnou kořist. Odcizil z ní totiž cigarety různých značek, papírky na cigarety, doutníky a drobné mince vše v celkové hodnotě 80 000 korun. Poškozením zařízení vznikla majiteli škoda za dalších 20 000 korun.