Beroun/ Mongolec, který měl podle obžaloby státního zástupce na začátku února znásilnit dvaadvacetiletou obsluhu berounského baru Ludus, musí stále pobývat ve vazební věznici. Přestože soudce Okresního soudu Michal Pařez vyslechl už všechny potřebné svědky, obžalovaný si musí na rozsudek počkat další tři týdny. Obhájkyně i státní zástupce se totiž dožadují přehrání záznamu z bezbečnostní kamery, která násilný útok obžalovaného na mladou barmanku zachytila. Z tohoto důvodu soudce nařídil na říjen ještě jedno jednání.


Obžaloba mladého cizince viní z toho, že 28. března kolem páté hodiny ráno za použití násilí odtáhl mladou barmanku na záchod, kde ji proti její vůli znásilnil. Přestože Mongolovu vinu potvrzuje spousta důkazů, na okraji kalhotek poškozené bylo nalezeno sperma, stejně tak bylo objeveno i při jejích poševních stěrech, jeho advokátka věří v nevinu obžalovaného. Někteří lidé, kteří poškozenou dívku znají,takéspekulují o tom, že se s obžalovaným mohla dohodnout, že s ním bude souložit za peníze. Pak ale od vzájemné domluvy mohla ustoupit, s čímž se Asiat nesmířil a původně domluvený styk zrealizoval. Jeho chování bylo v té době zřejmě ovlivněno i vypitými alkoholickými nápoji. Podle soudce Michala Pařeza jsou důkazy, které Mongolovu vinu dokazují, dostatečně přesvědčivé.


Podle výpovědi soudního znalce z oboru psychyatrie Ladislava Procházky, který obžalovaného vyšetřoval, netrpí třicetiletý Mongolec žádnou psychickou poruchou. Mladý muž, který má vysokoškolský diplom, má pouze intoleranci na alkohol. Ta je běžná u dětí a 80 procent Korejců. „Člověk, který přecitlivělostí na alkoholické nápoje trpí, se i po vypití malého množství alkoholu chová jako výrazně opilý. Objevují se u něho příznaky jako je pocení, otoky rukou a zarudnutí v obličeji,“ vysvětlil u soudu Ladislav Procházka. Připustil také, že je možné, že vlivem požití alkoholických nápojů měl obžalovaný takzvané okno a z inkriminované chvíle si nic nepamatuje.


Poškozená u výslechu uvedla, že byl obžalovaný v osudnou chvíli velmi agresivní, a proto dělala vše, co chtěl. Bála se prý, že jí uhodí, což prý i udělal. Na jejím těle bylo při následné lékařské prohlídce objeveno jen několik zhmožděnin. Podle soudního znalce obžalovaný věděl, že alkohol špatně snáší. A i přesto ten večer, kdy ke znásilnění barmanky došlo, klidně vypil kolem šesti piv. Znalec ale popřel, že by na obžalovaného alkohol působil tak, že by nevnímal, co dělá. Dále uvedl, že je pravděpodobné, že se mu barmanka líbila. Je ale podle něho i možné, že ho něčím mohla k následné agresivitě vyprovokovat.
Za znásilnění mladé ženy, které se mělo uskutečnit na záchodové míse mimo dosah bezpečnostních kamer, a trvalo jen několik minut, nyní mladému Mongolcovi hrozí trest odnětí svobody v sazbě od tří do deseti let.