Beroun/ Senát Okresního soudu v Berouně uznal ve čtvrtek třicetiletého Mongola vinným z trestného činu znásilnění barmanky v berounské herně Ludus.


Vynucená soulož se měla odehrát 29. února kolem půl páté ráno. Mladý Mongol ženu násilím dotlačil na záchod, tam ji bil a s její pomocí svlékl, natlačil do pisoáru a znásilnil. Ejakuovat měl do záchodové mísy.


Vysokoškolsky vzdělaný cizinec se snažil soud přesvědčit o tom, že s ním barmanka souložila za předem dohodnutou finanční částku dobrovolně. Senát mu ale neuvěřil. Na základě jeho výroku by si měl Mongol odsedět čtyři roky ve věznici s ostrahou. Pak ho čeká pětileté vyhoštění z České republiky.
Na vynesení rozsudku obžalovaný reagoval slovy: „Jsem nevinen. Ve vězení nebudu jíst ani pít. To mi mohl dát rovnou pětadvacet let. Odvolám se k mezinárodnímu soudu,“ projevil své emoce rozhořčený muž.


Výší trestu byla zklamaná i jeho obhájkyně Štěpánka Mužíková. Ta se snažila v závěrečné řeči pádnými argumenty upozornit soudní senát, že obžalovaný svým jednáním v baru Ludus zcela nenaplnil skutkovou podstatu trestného činu znásilnění a poukázala na konkrétní nesrovnalosti ve výpovědích poškozené. „S rozsudkem nejsem spokojená, a to zejména proto, že se soud nevypořádal s mými argumenty, které jsem uvedla v závěrečné řeči. Celé soudní líčení nebylo ovlivněno zásadou presunce neviny, ale presunce viny,“ poznamenala po vynesení rozsudku zklamaně obhájkyně.


Předseda senátu Michal Pařez při odůvodnění rozsudku uvedl, že obžalovaného usvědčují ze znásilnění konkrétní důkazy. Připustil, že ve výpovědích poškozené jsou určité rozpory, ale i přesto jsou věrohodné. Obžalovaný si přímo v soudní síni podal do rozsudku odvolání ke krajskému soudu.