„Klepou u nás, ale my je bohužel nemůžeme přijmout. Panu doktorovi je sedmdesát let a další pacienty přijímat nebude,“ řekla Deníku zdravotní sestra z protější ordinace.

Redakce identitu zubařky zná, ale do zveřejnění podrobností žalobcem či policií ji nechce zveřejňovat. Deníku se nicméně podařilo zjistit, že zmíněná lékařka pochází z Prostějovska, stomatologii studovala v Praze. „Byla pozitivní a moc šikovná a milá,“ řekl Deníku její tehdejší spolubydlící z kolejí.

Ordinovala denně i osmnáct hodin

Po studiích působila na Děčínsku. „Pracovala u mě tři roky,“ řekl Deníku zubní lékař z Ústeckého kraje s tím, že se chtěla věnovat zubní chirurgii a připravovala se na atestaci. Tu také během působení na severu Čech získala. „Ruce na to měla,“ uvedl zmíněný zubař.

Zlom podle něj přišel, když došlo v její rodině k úmrtí a ona se v podstatě ze dne na den vrátila na Moravu. Proměnu v jejím chování v souvislosti s rodinnou tragédií potvrdil Deníku i její někdejší kamarád z kolejí.

Ilustrační foto.
Pražští kriminalisté vyšetřují vraždu. Stopy údajně vedou do Kutné Hory

Po několika letech, v roce 2018, se zubařka objevila v Kutné Hoře. Brzy měla celkem dost pacientů a někteří z nich dnes říkají, že zvládla ordinovat i osmnáct hodin denně. Na ordinaci měla prý ještě nedávno uvedenu ordinační dobu 4.00 až 22.00To potvrzuje i seniorka z obce za Kutnou Horou. „Vozila jsem k ní sousedku na čtvrtou ráno. Ta si to pochvalovala, že si vyšetření odbude hned ráno, kdy stejně nemůže spát,“ uvedla seniorka.

To potvrzuje informaci od dalších pacientů, které si zvala na čtvrtou ráno či desátou večer, i od kolegůz jiných ordinací. „Ordinovala i od čtyř hodin ráno. Poslední dny tu dopoledne bývá jen její zdravotní sestra,“ řekla Deníku jedna ze zdravotních sester.

Časem se někteří pacienti začali z její evidence odhlašovat. „Chovala se nějak divně,“ uvedl zdroj Deníku s tím, že odliv pacientů začal loni na podzim.

Jak zjistil Deník, policisté se o zubařku zajímají také v souvislosti s dalším podezřelým úmrtím. V tomto případu ale není jasná lékařčina úloha. Navíc případ nevyšetřují stejní kriminalisté, kteří se zabývají zmíněnou vraždou.