"Všem fyzickým osobám umožníme podat daňové přiznání a uhradit daň bez sankce o tři měsíce později, a to bez nutnosti prokázat důvody související s koronavirem. Tedy máte čas nikoliv do konce března, ale do 1. července. Zamezujeme tím koncentraci osob na úřadech a poštách," uvedla na twitteru Alena Schillerová (za ANO).

Původní termín pro odevzdání daňového přiznání a úhradu daně byl první duben. V případě využití služeb daňového poradce se jednalo o první červenec. 

Ministerstvo zároveň plánuje prominout pokuty za opožděné přiznání k dani a pokuty za nepodání kontrolního hlášení v těch případech, kdy daňový subjekt požádá o prominutí úroku z prodlení. Musí však prokázat důvody související s epidemií koronaviru - například onemocnění účetní či dalších klíčových zaměstnanců. 

Beze změn, tedy 1. května, začne platit třetí a čtvrtá vlna EET. Celnící ale oznámili, že budou kvůli novému koronaviru k možným nedostatkům tolerantní. Podnikatelé se tak nemusí obávat postihů, pokud kvůli karantáně nebudou schopni včas vyřídit všechny náležitosti.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in