„Policista natočený při klečení na krku George Floyda je ve skutečnosti krizový herec Ben Bailey z Hollywoodu… Znovu jsme svědky spiknutí…“ píše se v textu Aeronetu, podepsaném zkratkou „vk“.

Smrt černocha George Floyda během policejního zásahu v americkém městě Minneapolis rozpoutala v USA demonstrace, které přerostly v násilí a rabování.
Konec brutality? Soud zakázal policii v Minneapolis zaklekávání podezřelých

Konspirace vychází z určité podoby mezi policistou Derekem Chauvinem, obviněným z nepřiměřeného zákroku proti Floydovi, a moderátorem Benem Baileym, producentem a protagonistou amerického zábavného soutěžního pořadu Cash Cab, který funguje na stejném principu jako český Taxík s Alešem Hámou a Monikou Absolonovou – moderátor řídí taxi ulicemi města a lidem, kteří si ho zastaví, klade různé vědomostní otázky.

Bailey je Chauvinovi do jisté míry podobný, což vedlo konspirátory k přesvědčení, že zasahujícího policistu „představoval“ právě on a že tedy celá akce byla nahraná.

"Židozednáři chtějí rozvrátit USA"

Na jednoduchou otázku – proč by někdo něco takového dělal – má Aeronet rozsáhlou odpověď. Důvodem prý je, že jak Chauvin, tak George Floyd byli nebo jsou členy tzv. Velké lóže organizace Odd Fellows, jež má být odnoží „nejvyšší organizace světového židozednářství B’nai B’rith“. K tomuto závěru dospěl Aeronet na základě toho, že oba muži kdysi pracovali jako vyhazovači v jednom a tomtéž baru. Jeho majitelkou prý totiž byla miliardářka Maya Santamaria, která kromě zmíněného baru vlastnila i sousední budovu – podle Aeronetu zázemí pro členy lóže.

Lidé v Napajedlích se prý nakazili kvůli 5G vysílačům. Experti jen kroutí hlavou

A co má být cílem „spiknutí židozednářů“? Podle Aeronetu rozvrácení USA, díky němuž budou přijaty zákony „proti bezpečnosti gójů a hlavně proti bezpečnosti tradičních a heterosexuálních amerických bílých rodin“.

Konspirace se objevila i na videu

Text zveřejněný Aeronetem zřejmě vychází z již dříve šířeného videa, sdíleného na Youtube konspiračním kanálem JonXArmy, jež platforma Youtube mezitím odstranila s odůvodněním, že porušilo její pravidla snažící se o eliminaci nenávistných projevů.

Konspirátorům přitom nijak nevadí, že by nemělo žádnou logiku najímat si na utajované spiknutí obecně známého moderátora, jímž Bailey ve Spojených státech je.