Nejvyšší denní nárůst případů covidu-19 se objevil 27. března, kdy přibylo 377 nakažených, a druhý nejvyšší byl 3. dubna s 334 případy. Nad tři stovky nakažených se přírůstek dostal v poslední době i minulý pátek, kdy bylo nových případů za den 323. V posledních dnech rostl i podíl nově potvrzených případů na počtu provedených testů. Ve středu činil 3,83 procenta, ve čtvrtek 4,71 procenta. Ve čtvrtek klesl počet provedených testů na 6985 ze středečních 7574.

Zhruba od poloviny července vytrvale roste počet lidí aktuálně trpících covidem-19, kterých je nyní 5450, nejvíce od začátku epidemie. Počet zemřelých lidí nakažených koronavirem ve čtvrtek stoupl o dva na 393.

On-line reportáž ke koronaviru najdete ZDE

V nemocnicích se podle posledních údajů léčí 131 pacientů, což je nejvíc od půlky května. Stav 24 hospitalizovaných hodnotí lékaři jako těžký. Nejvíce lidí s covidem-19 se v nemocnicích léčilo v první polovině dubna. Maximem bylo 437 hospitalizovaných k 9. dubnu. Ve druhé polovině dubna začaly počty pacientů výrazně klesat, od začátku června se pohybují v rozmezí zhruba od 70 do 130.

Z jednotlivých regionů je situace nejhorší už od minulého týdne v okrese Frýdek-Místek, kde podle aktuálních údajů přibylo za posledních sedm dní přes 42 nových případů covidu-19 v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Druhý nejvyšší nárůst byl v Praze, a to 33 případů na každých 100 tisíc obyvatel. Na Klatovsku činil nárůst za uplynulý týden více než 32 případů a na Havlíčkobrodsku přes 25 případů. V okresech Praha-východ, Beroun a Příbram to bylo kolem 23 případů.

Právě město Praha a okres Frýdek-Místek byly jedinými okresy se zvýšeným rizikem nákazy koronavirem na v pondělí zveřejněné mapě rizika nákazy, tzv. semaforu. Na mapě byly Praha a Frýdecko-Místecko označeny zelenou barvou, tedy prvním stupněm ze tří, který značí výskyt nákazy bez přenosu nemoci v komunitě. Ostatní regiony Česka byly zatím bílé, tedy s nulovým, či zanedbatelným rizikem. Vyšší stupně rizika - oranžový a červený - se zatím v Česku neobjevily.

Některé české nemocnice už registrovaly zvýšený zájem lidí o testování na koronavirus, a to v souvislosti před cestou do Řecka. Země nedávno kvůli růstu počtu nakažených koronavirem zavedla povinné testy ne starší než 72 hodin pro občany Česka, Švédska, Belgie, Španělska a Nizozemska, opatření mělo platit od pondělí 17. srpna. Dnes ale Řecko oficiálně tuto povinnost pro Čechy zrušilo, na pozemní hranici turisté test předkládat musí.