Za dnešek zatím přibylo sedm nakažených. Počet zemřelých nakažených koronavirem stoupl od čtvrtka podle dnešních údajů ministerstva o jednoho na 237 a množství vyléčených zatím zůstává na 3314. 

ON-LINE ke koronaviru můžete nalézt zde.

V nemocnicích se podle údajů za čtvrtek léčilo 344 lidí nakažených koronavirem. Oproti středě klesl počet hospitalizovaných o čtyři. Ve vážném stavu bylo ve čtvrtek 67 lidí, o jednoho méně než ve středu.

Nárůst počtu potvrzených případů covidu-19 vytrvale zpomaloval od 20. do 27. dubna, kdy se propadl na 41 případů za den. Šlo o nejnižší denní přírůstek pozitivně testovaných od 13. března. Od úterka ale začal denní nárůst případů opět zrychlovat a postupně se zvyšoval i podíl nově zaznamenaných nakažených na množství provedených testů.

Koronavirus - Ilustrační foto
PŘEHLEDNĚ: Vláda uvolnila pravidla. Změny se týkají roušek, dětí i pendlerů

V posledních dnech rovněž přestal klesat aktuální počet nemocných, tedy počet evidovaných lidí s covidem-19 po odečtení vyléčených a zemřelých. Aktuální počet nemocných začal klesat 11. dubna, a od té doby se až do 28. dubna propadl z téměř 4900 na zhruba 4000. V posledních dvou dnech ale znovu rostl, takže ve čtvrtek dosáhl 4132.

 

Největší počet potvrzených případů covidu-19 i největší podíl případů na obyvatele má dlouhodobě Praha. V hlavním městě je aktuálně podle ministerstva 1724 případů, což je skoro 127 případů na každých 100 tisíc obyvatel. Praha má také největší počet úmrtí lidí nakažených koronavirem, a to 83. Podobný podíl případů nemoci na obyvatele jako Praha má Karlovarský kraj, kde na 100.000 obyvatel připadá zhruba 122 případů covidu-19.

Milan Hnilička a Andrej Babiš
Miliarda na utlumení dopadů krize. Vláda souhlasí s dotací pro sport

Vláda ve čtvrtek rozhodla po úterním souhlasu Sněmovny o prodloužení nouzového stavu v České republice kvůli koronaviru do 17 května. Stav nouze potřebuje podle kabinetu zachovat, aby mohla dál platit omezení zavedená proti šíření nákazy. Vláda také ve čtvrtek schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti, rychlejší otevírání škol a rozvolnění pravidel pro nošení roušek, dojíždění za prací do ciziny a hromadné akce.