Online reportáž

"Mám čerstvá data ke koronaviru. K dnešnímu ránu je 164 pozitivních pacientů, to je v porovnání se včerejšími ranní daty o 81 potvrzených více. Testujeme pořád víc a víc lidí. Dnes už je zapojeno 36 laboratoří. Celkem jsme za včerejšek vyšetřili 1362 osob, celkem 7664," napsal na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. 

Již devátý případ nákazy oznámila ve středu ráno Vysočina. Jedná se o muže ze Žďárska, který byl lyžovat v Itálii. „Potuloval se v Itálii, byl tam lyžovat. Přibývá testování, jsou nové laboratoře, které to můžou dělat. Někdy se nám sbíhají výsledky různě dlouho u dvou osob, které se testovaly ve stejnou dobu právě kvůli tomu, že vzorky putují do různých laboratoří,“ popsal situaci ředitel sekce ochrany a podpory veřejného zdraví Jiří Kos z Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina.

V České republice se nákaza novým typem koronaviru poprvé prokázala v neděli 1. března. Kvůli jeho šíření platí v Česku nouzový stav a výrazné omezení volného pohybu i aktivit. Epidemií se vláda bude znovu zabývat ve středu i ve čtvrtek. 

Stále stejný zůstává podle ministerstva zdravotnictví počet vyléčených, a to tři lidé. Jedná se o pacienty, kteří se léčili v ústecké nemocnici, a byli mezi prvními nakaženými. Tři nakažení naopak zůstávají ve velmi vážném až kritickém stavu. 

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in