Vlak směřoval ze Štrasburku do Paříže a vykolejil 07:45 SEČ u alsaské obce Ingenheim. Národní železniční společnost SNCF nejdříve pouze konstatovala, že "lokomotiva TGV vyjela z kolejí", a bez dalších podrobností informovala o zraněních vlakvedoucího.

Lidé v Soulu sledují na televizní obrazovce start severokorejské rakety.
Další jaderný test? Severní Korea odpálila dvě střely, tvrdí Jihokorejci

Podle "prvotní bilance" místních úřadů však nehoda způsobila jedné osobě velmi těžká zranění, zatímco dalších 20 lidí bylo v "poměrně vážném" stavu. SNCF následně sdělila, že strojvedoucí byl z místa evakuován vrtulníkem.

Náhlý otřes 

Jedna z cestujících popsala rádiu France Bleu Alsace "náhlý velmi silný otřes" a "nárazy do oken" při vykolejení vlaku. "Vlak zabrzdil a dostal se mimo koleje, neotočil se na bok, ale naklonil se," vylíčila. Podle fotografií z místa nehody byla poškozena především lokomotiva.

Migranti s dětmi na turecko-řecké hranici 4. března 2020, v pozadí řeka Edirne
Policie na hranicích Řecka zasáhla proti migrantům. Použila slzný plyn

"Podle prvních zjištění stojí za havárií sesun půdy na trať, avšak vyšetřování musí ještě tuto hypotézu potvrdit," píše na svém webu televize BFM TV. SNCF na twitteru zveřejnila snímek, který údajně ukazuje "významné sklouznutí" svahu vedle železničního koridoru spojujícího Štrasburk s francouzskou metropolí.

Na trase byl v 07:50 přerušen provoz, podle prohlášení dopravce jsou ale spoje pouze přesměrovávány, nikoli rušeny.