VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Berounsko

včera 08:20

Město Beroun investuje do další opravy Plzeňské brány

Beroun /FOTOGALERIE/ - Průchod Plzeňskou branou v Berouně už několik týdnů komplikuje lešení. Plzeňská brána, která byla v dávné minulosti nedílnou součástí městského opevnění Berouna, prochází další rekonstrukcí. Tentokrát se týká jejího vnějšího pláště.

22.10.2018

Králův Dvůr začne stavět obchvat města

Králův Dvůr - Město se připravuje na stavbu první etapy jižního obchvatu Králova Dvora. Už začátkem měsíce začaly přípravné pozemní práce potřebné pro předání staveniště.

21.10.2018

Co měl Masaryk společného s archeology?

Střední Čechy - Zájem o poznávání dávné i ještě dávnější minulosti prostřednictvím artefaktů, které odborníci nejen vykopou ze země, ale díky zmapování všech okolností nálezu dokážou vyčíst hotové příběhy, povzbudily v sobotu programy k Mezinárodnímu dni archeologie. Rozmanité aktivity nabídla desítka míst po celých středních Čechách.

19.10.2018

Rozhodnuto a podepsáno, Beroun má nové vedení

Beroun /FOTOGALERIE/ - V příštích čtyřech letech by Beroun měla vést koalice složená z Nezávislých Berouňáků, hnutí Beroun sobě, Lepší Beroun a ČSSD. Z několikadenních povolebních vyjednávání vzešla koalice čtyř subjektů, které se i přes určité rozdílné náhledy nakonec dokázaly domluvit na konstruktivním řešení a podepsaly dohodu.

19.10.2018

Fotbal mizí z venkova, chybí trenéři a zájem dětí

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Fotbal. Sport, který před pár desetiletími hýbal životem na vesnici, ztrácí na venkově své prestižní postavení. Nahrazují ho počítače, televize a ze sportů florbal, skateboarding, hokej a cyklistika. Venkovská hřiště tak zejí prázdnotou a ožívají jen při trénincích či zápasech.

17.10.2018

Zámek v Nižboru ožije oslavou keltského svátku

Nižbor - Informační centrum v Nižboru se pomalu chystá na ukončení letošní sezony a jak jinak než oslavou keltského svátku Samhain. Letos se jedná už o jeho jubilejní patnáctý ročník. Pro Kelty Samhain znamenal to, co pro nás nyní Dušičky. Pro Kelty byl však Samhain ještě něčím víc, byl to počátek nového roku.

17.10.2018

Rekonstrukce plzeňské skončí v říjnu, kraj vybere novou firmu

Beroun /FOTOGALERIE/ - Kolony vozidel a dopravní zácpy na městských křižovatkách by měly být v Berouně už za dva týdny jen hořkou vzpomínkou na problematickou rekonstrukci silnice v Plzeňské ulici. Ta trvá zhruba už téměř půl roku. Podle vyjádření středočeského radního pro dopravu Františka Petrtýleho mají stavební práce skončit k 30. říjnu letošního roku.

16.10.2018

Kraj schválil ještě šedesát žádostí o kotlíkovou dotaci. Další šance příští rok

Berounsko - Ještě šedesátku žádostí v celkové hodnotě 6,5 milionu korun schvalovala krajská rada. Stalo se tak v rámci druhé výzvy, kdy mohou lidé žádat o peníze na výměnu zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech.

16.10.2018

Prahu s Berounem by měl v budoucnu propojit dlouhý tunel

Berounsko - Správa železniční dopravní cesty se opět začala zabývat realizací myšlenky na výstavbu tunelu, který má propojit Prahu s Berounem. Začátkem příštího roku budou k dispozici výsledky Studie proveditelnosti nové trasy Praha - Beroun/Hořovice, kterou zadala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).

15.10.2018

V Žebráku objevili rukopis z konce 19. století

Žebrák /FOTOGALERIE/ - Město Žebrák již několik let usiluje o navrácení sochy sv. Jana Nepomuckého zpět ke kostelu sv. Vavřince na náměstí. Tomu nakonec bylo vyhověno a Národní památkový ústav se uvolil, že ze svého lapidária sochu pod několika podmínkami propůjčí.

15.10.2018

Pod traktorem našli policisté mrtvého muže

Březová – Zatím z neznámých příčin se udála v nedělním odpoledni tragická událost nedaleko Březové. Pod zahradním traktorem našli mrtvého muže. Policie ČR v současné době případ vyšetřuje.

15.10.2018

Zdice mají desetitisíce nových stromů

Zdice - Město Zdice získalo za poslední čtyři roky na dotacích celkem 56 milionů korun. Díky nim mohlo město zrealizovat několik nákladných investičních akcí. Mezi ně patří i projekty na obnovu a výsadbu zeleně v městských ulicích a lesích.

15.10.2018

Jaroslav Gross hodnotí třicátý ročník Cibulového jarmarku v Hořovicích

Hořovice /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Cibulové copy jsou tradičním znamením Cibulového jarmarku, ovšem ten hořovický už zdaleka není jen o cibuli. Všechno to totiž začalo, když se hořovičtí zahrádkáři inspirovali před třiceti lety za hranicemi státu a řekli si, že něco podobného uspořádají i u nás.

14.10.2018

Děti si mohou hrát v zimních zahradách

Beroun - Mateřské škole Pod Homolkou je letos padesát let. Jako dárek ke svému jubilejnímu výročí dostala od města celkovou a zásadní rekonstrukci se zimními zahradami. V minulém roce se během prázdnin vyměnily ve vnitřních prostorách rozvody vody, odpadu i elektřiny. Ty nejzásadnější stavební práce ale školku čekaly letos.

13.10.2018

Teplotní rekordy padaly i v sobotu. Nejtepleji bylo na Berounsku

Berounsko - Česká republika má za sebou jeden z nejteplejších podzimních dní. Téměř třicet meteorologických stanic během soboty 13. října zaznamenalo historicky nejvyšší naměřené teploty. Na Berounsku se rtuť teploměru vyšplhala až na 24,4 stupně Celsia. Teplotní rekordy padaly v Česku už čtvrtý den po sobě. Teplé počasí bude panovat i nadále.

13.10.2018

Zdice rozšíří kapacitu základní školy, investují do nové budovy

Zdice - Dalším městem, které se rozhodlo investovat do rozšíření kapacity základní školy, je i město Zdice. Minulé zastupitelstvo města schválilo nákladnou výstavbu nové budovy druhého stupně základní školy. Ta se vybuduje na místě bývalé mateřské školy v ulici Žižkova.

13.10.2018

Jiří Míka: Na Velké sídliště politici zapomínají, chci to změnit

Beroun /ROZHOVOR/ - V novém berounském zastupitelstvu získalo kromě tradičních stran a hnutí také dva mandáty zcela nové hnutí Lepší Beroun. To vzniklo krátce před komunálními volbami s cílem zlepšit životní prostředí na Velkém sídlišti, na které podle lídra hnutí Jiřího Míky komunální politici už roky zapomínají.

12.10.2018

Nové lanové centrum láká rodiny s dětmi

Králův Dvůr - Kluci a děvčata z Králova Dvora získali od města další zábavnou atrakci. Jedná se o lanové centrum s přírodním hřištěm, které vzniklo poblíž počapelského kostela. Od svého otevření se pomalu a jistě stalo vyhledávaným místem, kde tráví svůj volný čas nejen rodiny z Králova Dvora, ale i z okolních obcí a z Berouna.

12.10.2018

Zastaví nové zastupitelstvo opravu koupaliště? Berouňané se toho bojí

Beroun - Obyvatelé berounského Velkého sídliště netrpělivě čekají na výsledek právě probíhajících jednání o novém vedení berounské radnice a potažmo města Berouna. Na srdci jim leží osud místního venkovního koupaliště. To bylo vybudované v sedmdesátých letech a jeho technologie je velmi zastaralá a hlavně opotřebovaná.

11.10.2018

V Neumětelích měli ve středu nejtepleji z celého kraje

Neumětely – Česká republika zažívá babí léto, jak se patří. Vyšších teplot si občané užívali zejména tento týden, kdy se teploty přes den stabilně pohybovaly nad 20 °C. Těch nejteplejších dní si ale mohli užít právě obyvatelé Berounska.

11.10.2018

Složení nové vládnoucí koalice může Berouňany překvapit

Beroun - Povolební vyjednávání o novém vedení berounské radnice neberou konce. Přestože někteří lídři byli původně přesvědčeni, že bude hotovo už v úterý večer, není tomu tak. V současné době je ve hře několik variant. Která bude ta konečná, si žádná ze zainteresovaných stran netroufá odhadnout. Natož potvrdit.

10.10.2018

Hořovice žádaly o nový podchod, na odpověď doteď čekají

Hořovice - Zastupitelé města již dlouhou dobu řeší otázku prodloužení podchodu na železničním nádraží. Vyřešilo by to totiž rizikové místo, kterému se příchozí na vlak ze směru od Sklenářky nemohou vyhnout.

10.10.2018

V menších městech se do užšího vedení dostanou i méně úspěšné strany

Berounsko - V menších městech berounského regionu vyjednávání o koalici pomalu končí. V Hořovicích už mají o složení vedení města jasnou představu. Zbývá už jen vyřešit pozice v radě a podepsat smlouvu o spolupráci. Podle vyjádření současného starosty Hořovic Jiřího Peřiny se ve vedení města nic nezmění.

9.10.2018

Kdo bude příštím starostou Berouna? Zájemců je hodně

Beroun - Povolební vyjednávání v Berouně jsou rozjetá na plný plyn a jak se zdá, vyvrcholí v úterý večer. Hlavní roli v nich samozřejmě hrají Nezávislí Berouňáci, kteří v jednadvacetičlenném zastupitelstvu získali pět mandátů a pak hnutí ANO a Beroun sobě, oba po čtyřech mandátech a také ODS, která získala v zastupitelstvu tři místa. Lepší Beroun, který je v berounském zastupitelstvu nováčkem, se svými dvěma mandáty na čelní pozice útočit nemůže. A stejně tak KSČM, která získala jeden.

7.10.2018

Králův Dvůr ovládla modrá barva, odpadají koaliční jednání

Králův Dvůr - S naprosto nečekaným a obdivuhodným výsledkem skončily komunální volby v Králově Dvoře. Všechny strany a hnutí zde převálcovala ODS v čele se současným starostou Petrem Vychodilem. V sedmnáctičlenném zastupitelstvu získala jedenáct mandátů. Jedná se tak o historicky největší úspěch ODS v Králově Dvoře. V roce 2014 jich získala sedm. Modré barvě tak nebude patřit jen post starosty a místostarosty, ale i celá rada.

7.10.2018

V Hořovicích zůstanou ve vedení města sociální demokraté, podpoří je komunisté

Hořovice – Komunální volby v Hořovicích sice zamíchaly mandáty jednotlivých stran a hnutí, ale k velkému třesku na radnici nedojde.

7.10.2018

Občané rozhodli: Trubín se ke Královu Dvoru nepřipojí

Trubín – Letošní komunální volby byly mimořádně důležité pro obyvatele Trubína. Do volební místnosti jich přišlo necelých 81 procent. Součástí voleb bylo referendum o připojení obce ke Královu Dvoru. To ale skončilo pro jeho aktéry fiaskem. Pro připojení k sousednímu městu hlasovalo jen 74 voličů a proti jich bylo 182. Tedy zhruba dvě třetiny.

7.10.2018

Zdice jsou stále baštou sociálních demokratů

Zdice – Jediným městem berounského regionu, kde zvítězila ČSSD, jsou Zdice. Přestože v zastupitelstvu přišla o dva mandáty, ve vedení města zůstává. Se svými sedmi mandáty nemá sice nadpoloviční většinu, ale ostatní strany a hnutí ji nijak výrazně neohrožují, protože s ní spolupracují. Pracují pro město a ne proti sobě.

7.10.2018

Západní obce regionu volily senátora

Berounsko – Obyvatelé několika obcí v západní lokalitě berounského regionu si kromě zastupitelstva obce volili i nového senátora.

AKTUALIZOVÁNO
6.10.2018

V Berouně jsou tři silní hráči, koaliční vyjednávání budou složitá

Beroun – V Berouně jsou už koaliční jednání naplno rozjetá. Žádná z vítězných stran ale prozatím nechce prozradit, koho by ráda za svého potencionálního partnera do koalice a ani s kým v žádném případě.

6.10.2018

Sociální demokracie přišla o hodně mandátů, ODS si polepšila

Berounsko - Komunální volby skončily a ve městech berounského regionu se rozjela koaliční jednání. Někde budou jednoduchá, jinde hodně složitá.

6.10.2018

OBRAZEM: Volební sobota na Berounsku

Berounsko - Druhý den voleb dává poslední možnost voličům, aby vyjádřili kandidujícím členům svou důvěru. Ve 14 hodin se volební místnosti nadobro uzavřou a komise čeká zdlouhavé počítání hlasů. Na některých místech už je ale předem jasné, že volební účast nebude nijak oslnivá. V Žebráku očekávají účast kolem 60 procent, dvě hodiny před koncem byla totiž lehce nad 50 procent.

6.10.2018

Město investuje do nového sběrného dvora

Králův Dvůr - Likvidace komunálního a biologického odpadu je pro obce a města nákladnou záležitostí. Mnohé z nich proto investují do vlastních sběrných dvorů. Nového sběrného dvora by se měli dočkat i obyvatelé Králova Dvora. Králodvorská radnice totiž uspěla se žádostí o dotaci na výstavbu sběrného dvora pro město Králův Dvůr.

5.10.2018

Západní část Berounska volí i senátora za Rokycansko

Berounsko /FOTOGALERIE/ - V několika obcích berounského regionu lidé volí kromě členů zastupitelstva také svého senátora. Pod senátní obvod číslo 8 - Rokycany patří totiž také západní část Berounska, a to obec Broumy, Kublov, Březová, Bzová, Drozdov, Záluží, Osek, Hvozdec, Chaloupky, Malá Víska, Zaječov, Olešná.

5.10.2018

OBRAZEM: V Trubíne si zpestřili volby obecním referendem

Berounsko - O páteční čtrnácté hodině zasedly ve všech městech a obcích volební komise za své stolky a plně se věnovaly příchozím voličům. Ve většině obcí očekávaly komise dvě vlny: první hned s úderem druhé odpolední a druhou v pozdějším odpoledni, kdy se lidé vrací ze svých zaměstnání. 

5.10.2018

OBRAZEM: Komunální volby na Berounsku začaly

Berounsko - Volební místnosti se otevřely v pátek 5. října úderem 14. hodiny. Voliči vyrazili do volebních místností napříč okresem, aby rozhodli o novém obsazení městských a obecních zastupitelstev a někde i třetiny Senátu ČR. Berounský deník monitoruje dění napříč regionem a zajímavosti vám budeme postupně přinášet ve fotoreportáži.

5.10.2018

Beroun se chystá ocenit významné občany

Beroun - Oslavy 100. výročí vzniku republiky směřují v Berouně do finále. První říjnovou akcí, která je věnovaná tomuto významnému jubileu, bude udílení Ceny města Beroun. Slavnostní večer se uskuteční 18. října od 19 hodin v Kulturním domě Plzeňka.

5.10.2018

Bytů na Berounsku výrazně přibývá

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Na Berounsku přibylo 222 nových bytů. Je to málo, dostatek – nebo naopak příliš? A může to pomoci lidem hledajícím nové bydlení? Na to se budou různit názory nejen v různých lokalitách, ale i u jednotlivých lidí. Jisté je, že šlo o podstatně větší přírůstek než loni. Meziroční srovnání ukazuje nárůst o 38,8 procenta.

5.10.2018

Prahu s Berounem propojí tunel za 50 miliard. Touží po něm železniční přepravci

Praha, Beroun - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vybírá ze tří různých variant nové trati mezi Prahou a Berounem. Nové trasy představil včera na odborné konferenci k tunelovému spojení Prahy a Berouna ředitel odboru strategie SŽDC Radek Čech. O termínu staveb ale zatím správce železnic příliš nemluví.

3.10.2018

V Králově Dvoře mají tři nové KnihoBudky

Králův Dvůr – Město Králův Dvůr se připojilo k projektu přeměny starých telefonních budek na KnihoBudky. Od začátku října si mohou obyvatelé či cestující v autobusové dopravě v Králově Dvoře zpříjemnit cestu autobusem do školy nebo zaměstnání četbou knihy.

3.10.2018

V lesích na Berounsku loví myslivci i pytláci

Berounsko - Letošní lovecká sezona se už naplno rozjela a myslivci nelení. Vysoká i divoká prasata jsou přemnožená a jejich stav se musí každoročně redukovat. Myslivci na to mají prostor až do poloviny ledna, kdy doba lovu končí. Na mnoha místech berounského regionu se tak už nějakou dobu z lesů ozývá hlasitá střelba. Houbaři se proto musí mít v lesním porostu na pozoru.

3.10.2018

Synchronizace semaforů má zajistit plynulejší dopravu v Berouně

Beroun /FOTOGALERIE/ - Plynulost dopravy patří už několik let k palčivým problémům města Beroun. Největší zatěžkávací zkouškou město prochází při opravách dálnice D5 či při dopravních nehodách na ní. Tyto problémy se s rostoucím počtem aut zřejmě nepodaří zcela vymýtit. Určitými opatřeními se ale dají eliminovat. Zlepšit průjezd Berounem by měla takzvaná zelená vlna.

2.10.2018

Nové ulice v Berouně už mají jména

Beroun – V Berouně vzniklo v poslední době několik nových ulic. Berounští zastupitelé se na svém posledním zasedání dohodli na pojmenování některých z nich.

2.10.2018

Beroun má za sebou změnu vedení i útlum investic

Beroun - Do komunálních voleb zbývají už jen tři dny. V pátek 5. října se úderem čtrnácté hodiny otevřou jednotlivé volební místnosti a lidé si budou volit nové vedení obcí. Koho si tentokrát vyberou obyvatelé Berouna? Kdo bude další čtyři roky ovlivňovat chod a rozvoj města? Bude se jednat o stejné lidi, a nebo berounské zastupitelstvo dostane novou krev a ve vedení města zasednou zcela nové tváře?

2.10.2018

Děti v mateřské škole v Králově Dvoře dostanou nové hřiště

Králův Dvůr - V Králově Dvoře nyní finišují s pracemi na dokončení dětského hřiště, které budou využívat děti z nové mateřské školy. Její slavnostní otevření je naplánováno na čtvrtek 4. října. Na výstavbu dětského hřiště město získalo dotaci. Mateřská škola vznikla rekonstrukcí zchátralé budovy bývalé speciální školy v Počaplech.

1.10.2018

Pravoslavný kříž neničí zub času, ale vandalové

Žebrák, Točník - Na pomezí mezi obcí Točník a Žebrák, v místě zvaném U Blažeje, stojí už několik dnů nový pravoslavný kříž. Během uplynulých dvaceti let je v pořadí už čtvrtý. Jeho vysvěcení se uskutečnilo 15. září. Kříž nahradil svého předchůdce, který byl vysvěcený letos na svatého Blažeje, což bylo v sobotu 3. února.

30.9.2018

Karlštejnské vinobraní přilákalo tisíce návštěvníků

Karlštejn /FOTOGALERIE/ - Tradiční, již 22. Karlštejské vinobraní, konané o víkendu 29. a 30. září, opět přilákalo tisíce lidí z České republiky i ze zahraničí. Připraven byl stejně jako každoročně bohatý program pro oba dny.

29.9.2018

Hořovičtí investovali do rekonstrukce ulic i společenského domu

Hořovice - Necelý týden zbývá do komunálních voleb. Město Hořovice bylo v tomto volebním období baštou sociálních demokratů a Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst. Stejně jako řadu jiných měst trápí Hořovice neúměrné zatížení nákladní a osobní dopravou. Ta zde také hýbe letošními komunálními volbami.

27.9.2018

Policisté rozdávali motorkářům reflexní kšandy

Berounsko /FOTOGALERIE/ – Dopravní policisté z okresů Beroun a Praha – západ se zapojili do akce zaměřené na motocyklisty, která probíhá od srpna do konce září po celém území republiky. Akce probíhala čistě v preventivním duchu a jejích cílem bylo zvýšit bezpečnost motorkářů na komunikaci.

27.9.2018

Kateřina Zusková hlasuje v zastupitelstvu už čtvrt století

Nižbor /ROZHOVOR/ - V zastupitelstvu obce Nižbor už několik volebních období pracuje Kateřina Zusková. Nejprve byla jen jeho obyčejným řadovým členem, pak se stala starostkou obce. Tou už je od února roku 1993. Tedy už čtvrt století. V komunální politice je už od Sametové revoluce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT