VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Berounsko

dnes 14:05

Jízdy bez známky? Ty jsou na denním pořádku

Střední Čechy – Snaha ušetřit za dálniční známku se již prodražila stovkám řidičů. V pátek na to upozornila Yvona Matějková z Celního úřadu pro Středočeský kraj. Jen během února a března středočeští celníci odhalili 630 vozidel bez platných dálničních kuponů. „Na místě uložili neukázněným řidičům sankce za téměř 700 tisíc korun,“ konstatovala.

dnes 07:02

Beroun se chystá na montáž protipovodňových zábran

Beroun – V Berouně se v dubnu a květnu bude stavět protipovodňová ochrana. Rozhodl o tom starosta Berouna Ivan Kůs. Jedná se o pravidelný nácvik stavby protipovodňové ochrany. Cvičení se uskuteční v pátek 20. dubna a 16. května.

dnes 06:16

Podzemní kontejnery se městům osvědčily, chystá se na ně i Beroun

Beroun – Město Beroun se rozhodlo investovat do výstavby podzemních kontejnerů na tříděný odpad. Připojí se tak ke Královu Dvoru, Žebráku a Hořovicím, které je využívají už několik let.

včera 14:42

Policisté rozdali desítky pokut

Beroun - Do celorepublikové akce SPEED marathon se zapojili i berounští policisté, kteří prováděli měření rychlosti na několika vytypovaných úsecích v berounském regionu.

17.4.2018

Lidé si práci vybírají, firmy musí zaměstnávat cizince

Berounsko – V berounském regionu se nezaměstnanost udržuje dlouhodobě na velmi nízké úrovni. V letošním roce je dokonce pod třemi procenty. Podle údajů Úřadu práce Beroun byla na konci března míra nezaměstnanosti 2,7 procent. V loňském roce v tom samém období to bylo 3,6 procent.

16.4.2018

Infekce dýchacích cest jsou prakticky zapomenuty

Střední Čechy – S příchodem letního počasí jsou ještě vcelku nedávné trable s chřipkou nadobro zapomenuty. Potvrzují to informace středočeských hygieniků o výskytu akutních respiračních infekcí v 15. kalendářním týdnu.

16.4.2018

Města a obce musejí mít plán rozvoje sportu

Berounsko – Jak se budou sportoviště v městech a obcích rozvíjet dál v následujících letech? Přesně na takovou otázku má odpovídat plán rozvoje sportu. Současně má tento plán zmapovat stávající stav a navrhnout, jak na rozvoj rozdělit peníze. To je nová povinnost, kterou musejí obce stihnout splnit do 1. července.

15.4.2018

OBRAZEM: V Tetíně přivítali nové občánky

Tetín - V sále Kulturního domu v obci Tetín bylo v sobotu odpoledne rušno. Zaplnili ho maminky s miminky, tatínkové, dědečkové, babičky a lidé z obce.

14.4.2018

V Tetíně vysadili památeční lípu

Tetín - Na počest 100. výročí vzniku Československa se uskutečnilo v obci Tetín slavnostní sázení památné lípy.

14.4.2018

Městská doprava bude zadarmo až do listopadu

Beroun – Zastupitelé Berouna na svém veřejném zasedání ve středu schválili dopravu zdarma v městské hromadné dopravě po dobu rekonstrukce silnice v Plzeňské ulici, a to až do 20. listopadu letošního roku.

13.4.2018

Jarní koncert se umělecké škole vydařil

Beroun – V Základní umělecké škole Václava Talicha v Berouně se uskutečnil jarní koncert. Návštěvníkům koncertu zahráli žáci školy. Posluchači, hlavně rodiče, ale i spolužáci si poslechli jednotlivá hudební i pěvecká vystoupení, která odměnili nadšeným potleskem.

13.4.2018

Kraj vybírá památky, jejichž záchrana zaslouží podporu

Střední Čechy – Medicíny je tak málo, že vystačí jen pro zlomek pacientů, kteří by ji naléhavě potřebovali. To je situace, kterou znají například zdravotníci na misích v zemích třetího světa nebo vojenští doktoři. Jejich volba bývá jasná: injekci dají tomu, kdo má větší naději na přežití; nikoli tomu, jehož stav se jeví beznadějně. Podobný přístup chce středočeské hejtmanství nově volit v přístupu k obnově památek. Cíl? Veřejné peníze nesypat do objektů, které zůstanou mrtvé, ale finanční injekci směřovat do budov, které se nejsnáze mohou probrat k životu. Do budov, jejichž záchrana je nejen možná, ale i efektivní.

13.4.2018

Berounské koupaliště čeká po letošní sezoně velká rekonstrukce

Beroun - Berounští zastupitelé dali v loňském roce zelenou rekonstrukci venkovního koupaliště na Velkém sídlišti. Rekonstrukce koupaliště zapadá do koncepce revitalizace Velkého sídliště včetně prostoru před Hvězdou a vzniku nového parku Homolka.

12.4.2018

Kdy se uzavře Plzeňská ulice, zatím nikdo neví

Beroun – Uzavírka silnice v Plzeňské ulici se opět posouvá. Do dnešního dne si realizační firma nepodala na odbor dopravy Městského úřadu Beroun potřebné žádosti, které by jí umožnily vstup do komunikace.

11.4.2018

Nově předané sanitní vozy vyjely rovnou do služby

Střední Čechy – Ze slavnosti přímo do ostrého provozu vyrazily ve středu tři nové vozy pořízené pro středočeské záchranáře. Před krajským úřadem v Praze odpoledne radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk (ANO) symbolicky předal řediteli středočeských záchranářů Martinu Houdkovi klíče od automobilů Škoda Kodiaq, upravených pro převoz lékaře a zdravotnického vybavení.

11.4.2018

Beroun odhalí pamětní desku Janu Papežovi

Beroun – Představitelé Berouna se rozhodli věnovat pamětní desku Janu Papežovi, prezidentu České protipovodňové asociace a uznávanému soudnímu znalci v oboru protipovodňové ochrany. Jan Papež zemřel 19. března loňského roku ve věku nedožitých 65 let.

11.4.2018

Letní tábory jsou už téměř plné, pár míst ještě zbývá

Berounsko – Letní tábory patří stále k oblíbeným letním aktivitám dětí od 6 do 15 let. Některé se ale na letní tábor možná letos nedostanou. V současné době je u většiny z nich už kapacita ze sedmdesáti až osmdesáti procent zaplněná. A těch několik zbývajících míst může být během několika týdnů obsazených. Jakou šanci mají děti na Berounsku, které si ten svůj letní tábor ještě nevybraly?

10.4.2018

Králův Dvůr pokračuje v komplikované výstavbě chodníků v Zahořanech

Králův Dvůr – Bezpečnost obyvatel Králova Dvora patří mezi letošní priority vedení města. Vzhledem k tomu, že letošní rok má být ve znamení menších akcí, které v uplynulých letech město odkládalo kvůli náročnějším investicím, zaměří se představitelé Králova Dvora na výstavbu chodníků a opravu komunikací.

9.4.2018

V Berouně přišly k zápisu do prvních tříd stovky dětí

Beroun – Berounské základní školy mají za sebou zápisy do prvních tříd. Stejně jako v uplynulých letech přišlo nejvíce rodičů s potencionálními prvňáčky první zápisový den.

7.4.2018

V Berouně nešel v sobotu večer elektrický proud

Beroun - V sobotu večer byli obyvatelé Berouna bez elektrického proudu. Podle vyjádření pracovníků ČEZu došlo k poruše na vysokém napětí.

7.4.2018

OBRAZEM: Hrad Točník zahájil sezonu akcí Med dej

Točník - Kolem 1200 lidí zamířilo v sobotu na hrad Točník. Přilákala je sem akce pro děti a medvědy.

7.4.2018

Hymna je národní poklad a ten se nemění, tvrdí osobnosti

Berounsko - Novou a o něco delší českou hymnu, kterou si nechal na zakázku za 600 tisíc korun vyrobit Český olympijský výbor kvůli sportovcům, odsoudili všichni dotázaní respondenti. Nazvali ji nevkusnou, nevýraznou a nemelodickou. Všichni do jednoho se shodli na tom, že naše stávající česká hymna má své historické kořeny a spousta okolních zemí nám ji závidí. Takže v žádném případě nepotřebuje žádnou revizi a není potřeba na ni cokoli měnit či upravovat.

6.4.2018

Otomar Dvořák pokřtil v hořovické knihovně knihu

Beroun - Křest nové knihy Otomara Dvořáka přilákal ve čtvrtek do prostor Knihovny Ivana Slavíka několik desítek lidí.

6.4.2018

KRÁTCE: Točník zahajuje sezonu, zloděj si odnesl harmoniku

Berounsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu

6.4.2018

Šneberger ovládl Josefský běh

Cerhovice – Třetí ročník Josefského běhu v Cerhovicích měl hojnou účast – 283 závodníků. Letos se závodu zúčastnilo neuvěřitelných 167 dětí, dospělých dorazilo na start 116.

6.4.2018

Obce a města se chystají na hromadný úklid ulic

Beroun – Obce i města berounského regionu se letos opět zapojí do velkého jarního úklidu, který v rámci akce Ukliďme svět, ukliďme Česko uskuteční v sobotu 7. dubna.

5.4.2018

Králův Dvůr bude letos hospodařit s přebytkovým rozpočtem

Králův Dvůr – Zastupitelé Králova Dvora na posledním veřejném zasedání schválili rozpočet na letošní rok. Ten nebude vyrovnaný, ale přebytkový. „Počítáme v něm s příjmy, které přesáhnou 200 milionů korun. Přestože budou obdobné jako v uplynulém roce, měli bychom v nich mít určitou rezervu. V letošním roce by měly být daňové příjmy vyšší,“ uvedl starosta Králova Dvora Petr Vychodil s tím, že oproti jiným městským rozpočtům, ten Králova Dvora nepočítá v příjmech s dotacemi, o které město teprve požádalo. „Počítáme pouze s dotacemi, které už máme potvrzené. Tedy podepsané rozhodnutí o přidělení dotace,“ vysvětlil starosta Králova Dvora.

4.4.2018

Pátek třináctého oslaví hasiči i ve čtvrtek

Střední Čechy – Pátek třináctého, bezpečný to den. Tohle pravidlo popírající pověry se už nějakou dobu uplatňuje u hasičů. Česká asociace hasičských důstojníků vždy vybere jeden pátek v roce, na který připadá „smolné“ datum třináctého, aby ho hasiči oslavili jako Den požární bezpečnosti.

4.4.2018

Základní školu v Komenského ulici čeká rozsáhlá rekonstrukce

Beroun – Z rozpočtu města Berouna půjde letos nejvíce peněz do základních škol. Kromě přístavby nového školního pavilonu v areálu 2. Základní školy v Berouně bude město investovat do rozsáhlé rekonstrukce a přístavby Základní školy v Komenského ulici. Městu by s ní měla pomoci dotace, o kterou usiluje na ministerstvu financí. Město žádá o 90 milionů korun. Dotace má být rozdělena do tří let. „Pokud dotaci získáme, jsme připraveni začít se stavbou ještě v letošním roce. V opačném případě budeme hledat jiná řešení, protože přístavbu si tato škola jednoznačně zaslouží. Je přeplněná, má také nedostatečnou tělocvičnu,“ konstatoval místostarosta Michal Mišina.

3.4.2018

Rekonstrukci Plzeňské ulice hrozilo další odsunutí termínu

Beroun – Od dnešního dne by měl být uzavřen jeden jízdní pruh hlavního tahu Berounem. Koncem uplynulého týdne ale berounská radnice nevěděla, jestli to tak bude či ne. A z jakého důvodu k tomu došlo?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT