VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Berounsko

dnes 06:00

Město odeslalo petici na ministerstvo dopravy

Berounsko – V Hořovicích možná budou ještě letos znovu stavět tři rychlíkové spoje, které původně loni zrušil nový grafikon. Nové jízdní řády platí už dva měsíce, ale obyvatelé Hořovic z nich nadšení nejsou. Přišli o tři páry rychlíkových spojů. Kvůli omezení těchto vlakových spojů na trati 170 Plzeň – Praha a zpět vznikla v Hořovicích petice občanů nazvaná Nesouhlas s omezením vlakových spojů na trati 170 Plzeň – Praha a zpět se zastávkou Hořovice. Tu měli lidé k dispozici nejen na městském úřadě, ale i v informačním centru města. Podepisovat ji mohli do konce ledna. Celkem ji podepsalo kolem tisícovky obyvatelů Hořovic i okolních obcí.

včera 18:44

KRÁTCE: Vlaky nahradí v době výluky autobusy

Berounsko - Na Berounsku v úterý nepojedou dva osobní vlaky. Cestující musí využít jiné spoje. Dále pokračují výluky na plzeňské (či chebské) trati v úseku Beroun–Zdice. Potrvají do čtvrtka. Vždy mezi 8.20 a 16.10 hodin je mimo provoz jedna ze dvou traťových kolejí. Je s tím spojena náhrada všech osobních vlaků autobusy.

včera 17:42

V Berouně budou nabíjecí stanice pro elektromobily

Beroun - Město Beroun se rozhodlo, že svůj vozový park rozšíří o elektromobily. Z tohoto důvodu také plánuje, že se zapojí do rozšiřující se sítě nabíjecích stanic pro elektromobily.

včera 06:00

Většina politiků je přesvědčená, že Babiš agentem byl

Berounsko - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) po šesti letech souzení podle sdělovacích prostředků prohrál spor se slovenským Ústavem paměti národa ohledně jeho uvedení ve svazcích StB. Andrej Babiš ale i nadále tvrdí, že s StB nespolupracoval a nic nepodepsal. Co na celou kauzu říkají politici a lidé z berounského regionu?

17.2.2018

Beroun letos rozjede velké investice do školství

Beroun - Město Beroun chystá na letošní rok několik rozsáhlých a nákladných investic. Hospodaření města za loňský rok skončilo rekordním přebytkem, a ten mu letos tyto investiční akce pomůže financovat. Navíc se Berounu podařilo doplatit úvěr, který si město v minulosti vzalo na nákup Kulturního domu Plzeňka. Druhý velký úvěr na rekonstrukci kanalizačního sběrače Beroun doplatí letos.

16.2.2018

OBRAZEM: V Králově Dvoře bude maškarní i hasičský ples

Králův Dvůr – V sobotu 17. února se v Králově Dvoře koná několik večerních akcí. V sále místní sokolovny se koná pro dospělé od 19 hodin maškarní karneval a Dobrovolný sbor hasičů Počaply pořádá v sále restaurace U Bělohlávků svůj ples. Je to už druhý hasičský ples v Králově Dvoře. Jako první ho zorganizoval Dobrovolný sbor hasičů Králův Dvůr. V Králově Dvoře se tak nikdo z jeho obyvatel o sobotním večeru nudit nebude.

16.2.2018

KRÁTKÉ ZPRÁVY: Městský bál, Fleret v Berouně či zloděj kol

Berounsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

16.2.2018

Za odpad neplatí lidé v nájemních bytech

Beroun – Výše poplatků za svoz komunálního odpadu se v letošním roce obyvatelům Berouna nezvýší ani nesníží. Stejně jako v loňském roce za něj zaplatí 700 korun. Poplatek je splatný do 31. května.

16.2.2018

Přímá volba starosty, jen s větší pravomocí

Berounsko – Hnutí SPD usiluje o novelu ústavy, ve které navrhuje zavést přímou volbu starostů a hejtmanů. Předkladatelé si od návrhu slibují větší odpovědnost přímo volených starostů a hejtmanů ke spravovanému majetku. Funkční období starostů a hejtmanů by mělo být podle ústavy čtyřleté a podrobnosti jejich volby by stanovil zákon. Požadavek na zavedení přímé volby starostů, hejtmanů i poslanců mělo hnutí už ve svém volebním programu. Přímo volený starosta či hejtman mají podle SPD silnější mandát a tím pádem i větší autoritu. To ji pak umožňuje lépe prosazovat volební sliby.

15.2.2018

Valentýnské odběry přilákaly desítky dárců

Hořovice - U příležitosti svátku sv. Valentýna se v úterý 14. února 2018 již pátým rokem konala na transfúzním oddělení Nemocnice Hořovice akce „Miluješ? Daruj krev!“ Téměř šedesát dobrovolných dárců, kteří naplnili čekárnu transfúzní stanice již časně ráno, dostali sladkou odměnu v podobě dortíků ve tvaru srdce.

15.2.2018

Zloděj odcizil katalyzátory

Beroun - Policisté z Berouna pátrají po neznámém pachateli, který v Tovární ulici v Králově Dvoře vnikl do dvou kontejnerů. Zloděj nejprve vlezl do částečně oploceného areálu firmy, kde ho zaujaly dvě plechové nádoby, u kterých odcizil visací zámky. Kontejnery otevřel a prohledal. Z jednoho z nich odcizil patnáct katalyzátorů, které byly vymontovány z vozidel a byly určeny k likvidaci. Ze druhého kontejneru sebral úhlovou brusku. Celková škoda, kterou nenechavec způsobil, majitel vyčíslil na částku vyšší než osmnáct tisíc korun.

15.2.2018

Sociální pohřby už nejsou ve městech mimořádností

Berounsko – V berounském regionu každoročně umírají stovky lidí. Mnozí z nich odcházejí, aniž by měli někoho blízkého, který by zajistil jejich pohřeb. Tato povinnost pak ze zákona padá na obec, ve které dotyčný zemřel. Obce se musí na své vlastní náklady postarat o vše potřebné. Náklady na jeden sociální pohřeb se v průměru pohybují kolem sedmi tisíc korun. Vynaložené náklady pak obcím uhradí stát. Za posledních deset let, se počet sociálních pohřbů v celorepublikovém měřítku zdesetinásobil.

14.2.2018

Na Berounsku ubyly desítky výherních automatů

Berounsko - V berounském regionu začaly ve velkém ubývat výherní automaty. V roce 2017 jich zde bylo povoleno podle údajů ministerstva financí celkem 447, letos se jich provozuje téměř o 200 méně, a to 252. K jejich výraznému snížení došlo během několika let jak v Berouně, tak v Králově Dvoře. V Hořovicích jsou zhruba na stejném počtu. Nejvíce povolených výherních automatů v přepočtu na tisíc obyvatel je ve městě Žebrák, kde jich je celkem 28. Na druhou stranu se ale pokles provozovaných výherních automatů citelně dotkne městských rozpočtů, které se budou muset spokojit s menším daňovým výnosem z tohoto druhu podnikání.

13.2.2018

Transfúzní stanice pořádá akci na Valentýna

Hořovice – Hořovická transfúzní stanice vyhlásila na středu 14. února již pravidelnou valentýnskou akci Miluješ? Daruj krev!. Připojit se k ní může každý, ať už zamilovaný nebo ne. Každý dárce se dnes může po odběru těšit na sladkou odměnu ve tvaru srdíčka. Akce zaměřené na darování krve nejsou v hořovické nemocnici novinkou. „Jen v loňském roce přes její vrata prošlo více než 12.144 bezplatných dárců, což je rekordní číslo pro naši stanici,“ prohlašuje s jistou dávkou hrdosti Jana Šrámková, vedoucí sestra hořovické transfúzní stanice.

13.2.2018

Králův Dvůr musí opět rozšířit kapacitu mateřinek

Králův Dvůr – Představitelé Králova Dvora finišují s přípravami na další rozšíření kapacity mateřských škol ve městě. Nové třídy vzniknou v budově bývalé speciální školy na Preislerově náměstí, kterou město získalo do bezplatného dlouhodobého pronájmu od Středočeského kraje. „Přestavbu budovy bývalé speciální školy na mateřskou školu jsme rozdělili do dvou etap. V rámci té první, kterou brzy zahájíme, vzniknou dvě nové třídy. Ty bychom měli otevřít už v září letošního roku,“ uvedl starosta Králova Dvora Petr Vychodil s tím, že další dvě třídy město vybuduje a otevře v roce 2019.

12.2.2018

Tibetský láma navštívil berounský region

Králův Dvůr – Berounský region navštívil tibetský láma Erang Rinpočhe. Kromě Králova Dvora navštívil také hrad Karlštejn a obec Svatý Jan pod Skalou.

12.2.2018

KRÁTCE: V muzeu začaly přednášky k výročí republiky, poplatky se nezvýšily

Berounsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

10.2.2018

Masopust zapustil v Popovicích dobré kořeny

Králův Dvůr – V Popovicích v Králově Dvoře se v sobotu se uskuteční již třetí ročník oblíbené masopustní veselice. Před třemi roky zde s jeho organizací začali členové místní Tělovýchovné jednoty Sokol. Staročeská tradice se u místních obyvatel setkala s velkým ohlasem a při loňském, tedy druhém ročníku, se na ni sešli nejel lidé z Popovic a dalších lokalit Králova Dvora, ale i z Berouna, Zdic a několika spádových obcí.

9.2.2018

Hořovická nemocnice investovala do nového parkoviště

Hořovice - Dlouho očekávané parkoviště hořovické nemocnice už využívají návštěvníci nemocnice. . Pacienti a návštěvníci nemocnice si už na jeho provoz zvykly a stejně tak i na nové regulace, které platí pro provoz vozidlem v areálu nemocnice.

8.2.2018

Zdice mají opravené nádraží, na řadě je Karlštejn a Hořovice

Beroun /FOTOGALERIE/ – Ve Zdicích skončila rekonstrukce výpravní budovy vlakového nádraží. Po Zadní Třebani je to už druhé nádraží v regionu, do jehož modernizace Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) investovala finanční prostředky. Modernizace výpravní budovy začala v srpnu loňského roku a trvala do ledna. Náklady dosáhly částky téměř 8,8 milionu korun.

7.2.2018

KRÁTCE: Ve Zdicích mají opravené nádraží

Město Zdice se nyní pyšní nově opravenou nádražní budovou. Správa železniční dopravní cesty dokončila rekonstrukci dalšího nádraží v ve Středočeském kraji. Modernizace výpravní budovy začala v srpnu loňského roku a skončila letos v lednu. V úterý se uskutečnilo její slavnostní uvedení do provozu. Náklady na rekonstrukci nádražní budovy dosáhly částky téměř 8,8 milionu korun. Během šesti měsíců prošlo osobní nádraží ve Zdicích kompletní opravou vnějšího pláště, vyměnila se v budově okna, klempířské konstrukce, zabezpečovací prvky či elektroinstalace. Součástí prací byla také úprava vstupů do objektu, nová střešní krytina u všech přístavků. Opravy se dočkala i čekárna pro cestující, nový je také venkovní a vnitřní mobiliář a veřejné toalety. Zdice jsou tak po Zadní Třebani dalším opraveným nádražím.

7.2.2018

Hořovické transfúzní stanici patří prvenství v kraji

Hořovice - Transfúzní stanice v Hořovicích pravidelně zásobuje krví řadu pražských nemocnic. Ve svém registru eviduje přes 5.500 čestných dárců krve. Již několik let se v Hořovicích uskuteční ročně kolem 11 000 bezplatných odběrů krve, z toho přes 550 nových. Hořovické Transfuzní oddělení velmi úzce spolupracuje i s Českým registrem dárců krvetvorných buněk.

6.2.2018

KRÁTCE: Nemocnice omezily návštěvy kvůli chřipkovému onemocnění

Nemocnice Hořovice a Rehabilitační nemocnice Beroun mají omezené návštěvy. Vedení nemocnic vyhlásilo omezení, případně zákaz návštěv, v zařízeních do odvolání. K tomuto kroku ho přiměl nárůst chřipkových a respiračních onemocnění na Berounsku a Hořovicku. Nemocnice s opatřením seznámila všechny své pacienty tak, aby mohli včas informovat své blízké. Hlavním důvodem omezení, popřípadě zákazu návštěv je ochrana pacientů před virovým chřipkovým onemocněním, které může zkomplikovat průběh léčby pacientů.

6.2.2018

Krátké zprávy z Berounska

Berounsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

6.2.2018

V sále s unikátními freskami bude obřadní síň

Beroun – Město Králův Dvůr chce letos pokračovat v restaurování unikátních fresek, které byly objevené v prostorách místního zámku. Jedná se o nástěnné a nástropní renesanční malby nacházející se v přízemí jižního křídla na zámku. Na malířských výzdobách sálů jsou renesanční lovecké motivy z 16. století. Jim podobné lze spatřit na zámcích v Bechyni a Českém Krumlově nebo ve Schwarzenberském paláci v Praze.

5.2.2018

OBRAZEM: Masopust v Halounech provázelo bujaré veselí

Halouny - Tradiční masopust v obci Halouny byl opět ve znamení dobrého jídla, pití, hudby a bujarého veselý. Osmého ročníku halounské masopustní veselice se zúčastnily desítky masek. Jen těch dětských bylo kolem třicítky. Průvod obcí vyrazil ve 14 hodin z ulice K Vodárně a prošel přes celé Halouny. Na své trase se zastavil u několika halounských hospodářů, kde ho čekalo pohoštění, tanec a zábava. Halounské hospodyňky napekly masopustní koblihy, vdolky a jiné dobroty. Protože se k pití nabízelo i něco ostřejšího, nechyběly chleby se škvarkovou pomazánkou, slanina, klobásky a další mastné dobroty. Součástí průvodu byla také soutěž o nejhezčí masky. Kolem 17 hodiny průvod dorazil do místní hospůdky U Zrzavýho Paviána, kde vytrvalým účastníkům masopustního průvodu hrála k tanci a poslechu kapela Trombenik Prague Klezmer Band. Večer pak pokračoval zábavou a tancovačkou. Nechyběla soutěž o labužnické ceny. Masopust se v Halounechm opět vydařil.

4.2.2018

Děti se vyřádily na maškarním karnevalu

Beroun - Na maškarní karneval, který v sobotu v Kulturním domě Plzeňka pořádal Dům dětí a mládeže Beroun, přišla stovka dětí. V sále kulturního domu byla různá zvířátka, princové a princezny, čarodějnice a další pohádkové bytosti, Pořadatelé této dětské akce si pro ně připravili spoustu zajímavých soutěží, her a diskotéku. Kluci a děvčata ve věku od dvou let a výše si užili tance, jezdili na skluzavce, bouchali nafukovací balónky a soutěžili v tombole o zajímavé ceny.

3.2.2018

Berounský region je na prahu chřipkové epidemie

Berounsko – V berounském regionu se chřipkové onemocnění šíří velmi rychle. Podle lékařů už k chřipkové epidemii chybí opravdu velmi málo.

3.2.2018

V berounském regionu vrcholí masopusty v únoru

Berounsko - V berounském regionu odstartovaly masopusty už v lednu, jejich období ale vrcholí tento měsíc. Tento víkend se uskuteční v obci Halouny. Halounský masopust letos slaví už 8. ročník.

2.2.2018

Berounští zastupitelé mají veřejné jednání

Beroun – Berounští zastupitelé se letos sejdou poprvé na svém veřejném jednání ve středu 28. února. Veřejné zasedání vedení Berouna se opět uskuteční v sále Kulturního domu Plzeňska, a to od 15:00 hodin. Program jednání bude opět velmi obsáhlý. Mimo jiné se zastupitelé budou zabývat Ná-vrhem na rozdělení dotací na kulturní činnost ve městě Beroun v roce 2018 a také návrhem Koncepce podpory sportu v Berouně. Kdo se z berounských občanů nebude moci na veřejné jednání berounských zastupitelů dostavit, může jejich zasedání opět sledovat on-line, a to na internetových stránkách www.mesto-beroun.cz.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT