VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Berounsko

včera 06:42

Vláda plánuje v době sucha korigovat využití vody ze studní

Berounsko – V nedávné době se na sociálních sítích a v médiích rozšířila fáma o údajné novele vodního zákona, která by v dobách nedostatku vody nařizovala vlastníkům soukromých studní dělit se o vodu s veřejností. Ministerstvo životního prostředí tuto informaci vyvrátilo a uvedlo na pravou míru.

14.8.2018

Města i obce využily prázdniny k opravám základních škol, Beroun staví pavilon

Berounsko – Letní prázdniny už každoročně využívají základní školy k rozsáhlejším i menším rekonstrukcím. Ve 2. Základní škole v Preislerově ulici v Berouně mimo jiné pokračují práce na výstavbě nového školního pavilonu, který si včetně vybavení vyžádá celkové náklady ve výši zhruba 90 milionů korun. Z toho 72,1 milionu korun pokryje dotace z ministerstva pro místní rozvoj. „Pokud vše půjde podle plánu, měly by se nové učebny otevírat při zahájení nového školního roku 2019/2020,“ upozornil místostarosta Berouna Michal Mišina. Přístavba zahrnuje centrální šatnu s recepční místností, sedm nových učeben, kabinety a sociální zařízení.

13.8.2018

Miloslav Frýdl: Postřižiny už mají za sebou několik derniér

Zadní Třebaň – Třehusk a amatérské zadnotřebaňské ochotníky spojuje jedno jméno, a to Miloslav Frýdl. Kapelník a principál v jedné osobě. Se svými kolegy baví publikum nejen z berounského regionu, ale i z celého středočeského kraje.Jejich muzikály viděli i v zahraničí. O uplynulém víkendu si zahráli a zazpívali v zahradě zámku v Mníšku pod Brdy, kde si zahráli v muzikálu Postřižiny.

13.8.2018

Medu bude málo, extrémní sucho připravilo včely o potravu

Berounsko – Dlouhotrvající sucho se negativně podepíše na výnosech medu. Sucho a horko výrazně snižuje množství potravy, kterou mohou včely dopravit do úlů, a to snižuje výnosy medu. Vysoké teploty, které region sužují poslední týdny, nemají naštěstí žádný zásadní negativní dopad na zdraví včel. Jejich úhyn zatím místní včelaři nezaznamenali. Medu ale bude letos málo.

12.8.2018

OBRAZEM: Hrad Točník se přenesl do hlubokého středověku

Točník - Hrad Točník ožil v sobotu historií. Skupina historického šermu Okořská garda zde pořádala už sedmý ročník historického festivalu Oživená historie na hradě Točník.

11.8.2018

Farmáři nemají čím krmit dobytek, extrémní sucho žene ceny sena nahoru

Berounsko – Suché a horké léto žene ceny zemědělských komodit raketovým tempem vzhůru. Obrovské problémy nyní musí řešit zejména farmáři, kteří chovají skot a hovězí dobytek. Protože není tráva, už nyní musí krmit zvířata senem a zásoby na zimu se pomalu tenčí. Když seno spotřebují v době, kdy by se měla zvířata pást, v zimě nebudou mít čím krmit. Někteří už hovoří i o tom, že budou muset svá stáda nakonec začít vybíjet. Zdražovat už začali své služby farmy na ustájení koní. „Majitel farmy, kde mám ustájeného koně a kde se mi o něj starají nám sdělil, že si musíme připlatit pár tisícovek. Druhé seno letos už žádné nebude a jeho cena na trhu je prý už trojnásobná a v zimě prý půjde ještě výše,“ uvedla Světlana Hromádková z Berouna.

10.8.2018

Spodní vody rapidně ubývá, lidem vysychají studny

Berounsko - Tropické teploty už několik týdnů sužují celé Česko. Vydatněji nezapršelo už velmi dlouho. Dlouhotrvající sucho se negativně projevuje na hladině spodní vody. Ta výrazně ubývá. Přitom má už velký deficit z uplynulých let.

9.8.2018

Hvězdárna zve na grilování během noci splněných přání

Střední Čechy – Grilovací piknik splněných přání. Tak by bylo možno označit posezení pod hvězdami, k němuž zve v neděli večer hvězdárna v Žebráku.

9.8.2018

Železné hrozí exekuce, má vrátit dotaci a zaplatit penále

Železná - Obec Železná na Berounsku se už zhruba pět let potýká s velkým problémem. Státnímu zemědělskému intervenčnímu fondu má vrátit dotaci a k tomu penále ve stejné výši. Pokud nezaplatí 19 milionů, hrozí obci exekutorské řízení. Do celé problematiky nás uvedl místní starosta Václav Valenta, který byl svědkem zrodu celého problému a který teď doufá v poslední šanci - tou je odvolání k Ústavnímu soudu.

8.8.2018

Zahraniční mise ano, tvrdí osobnosti Berounska i Hořovicka

Berounsko – Zahraničí mise českých vojáků. Názory na ně nejsou jednotné. Někdo je pro a jiný proti. Rozsáhlá diskuse na toto téma se rozjela na sociálních sítí ve spojitosti s úmrtím tří českých vojáků, kteří zemřeli při sebevražedném útoku na východě Afghánistánu.

7.8.2018

Chovné rybníky mají málo vody, ryby zatím nehynou

Berounsko – Extrémní sucha tenčí zásoby vody. Hladiny řek a rybníků klesají. Z toho důvodu musí místní rybářské organizace na Berounsku přijímat opatření nezbytná k záchraně ryb a zabránit jejich úmrtnosti. Jedním z nich je umělé udržování kyslíku ve vodě. Zatím se jim to daří.

6.8.2018

Minipivovary jsou na vzestupu. O jejich pivo je velký zájem

Berounsko – Milovníci piva v posledních letech stále více preferují produkty minipivovarů, jejichž počet v Česku rychle stoupá. Několik minipivovarů je i v berounském regionu, jejich pivo se rozváží do celé republiky a jeden z nich dokonce prorazil i do zahraničí. Pivovary si navzájem nekonkurují, každý z nich má svou vybranou klientelu a o zakázky nemají nouzi.

4.8.2018

Do lomu Malá Amerika spadl muž. Zasahovaly dva vrtulníky

Berounsko – Středně těžká zranění utrpěl starší muž, který v sobotu dopoledne spadl zhruba z patnácti metrů do lomu Malá Amerika.

4.8.2018

Pro údržbu veřejné zeleně mají zatím města dostatek vody. Obce jsou na tom hůře

Berounsko – Extrémní sucha uplynulých dnů ovlivňují hladinu vodních toků. Kvůli tomu je v některých městech vyhlášen zákaz odběru povrchových vod. Vysoké teploty ovlivňují také městskou zeleň, na jejíž zalévání musí často města vynaložit zvýšené úsilí. Pro tyto účely využívají zásob pitné vody. Té je ve větších městech v regionu zatím dostatek.

3.8.2018

Zvolte princeznu a prince Berounského deníku

Dvacet tři dětí bojuje v letošním ročníku o hlasy našich čtenářů, kteří vyberou prince a princeznu Berounského deníku.

3.8.2018

Starostové měst znovu kandidují. Chtějí dokončit rozdělané projekty

Berounsko – Kandidátní listiny v městech a obcích na Berounsku už jsou uzavřené. A už nyní je tak jasné, že starostové měst se většinou opět zúčastní podzimních volebních bojů o křesla radničních lídrů. Výjimku tvoří jen současný starosta Berouna Ivan Kůs.

2.8.2018

Zdanit církevní restituce, nebo ne? Názory se různí

Berounsko /ANKETA/ – Otázka dodatečného zdanění církevních restitucí je v poslední době velmi diskutovaným tématem. Hýbe odbornou i laickou veřejností.

1.8.2018

Kam ve vedru? Lidé preferují přírodní nádrže

Berounsko – V uplynulých dnech se obyvatelé středních Čech a Berounska potýkali s nejteplejšími dny letošního léta, které budou pokračovat až do konce týdne. Lidé v parných dnech tráví čas různě, přednost dávají pobytu na koupalištích, která pro ně poskytují nejlepší možnost, jak se zchladit.

31.7.2018

Vládní návrh na omezení informací stíhání politiků příliš podpory nemá

Střední Čechy – Vláda navrhuje dodatek k návrhu zákona o zpracování osobních údajů, který by měl omezit možnost zveřejňovat informace o probíhajícím vyšetřování politiků či o jejich figurování v některé z kauz. Veřejnost by tak nemohla dostat informace o tom, že soud poslal politika do vazby, nebo že něčí trestní stíhání bylo zastaveno. Novela zatím prošla prvním čtením, do druhého se dostane zřejmě v září.

30.7.2018

Okolí památek je plné odpadků i lidských výkalů

Berounsko – Hrad Točník a Žebrák je turisty hojně navštěvovanou památkou. V posledních letech musí jeho správa řešit neobvyklý problém. V okolí hradu zůstávají v rostlinných porostech a keřích lidské výměšky, které po sobě návštěvníci hradu neuklízí. Zejména po festivalu Hrady.cz, který každý rok navštíví tisíce lidí, byla situace s nepořádkem v okolí hradu Točník vážná.

30.7.2018

OBRAZEM: Motorkáři se sešli v Hořovicích

Hořovice – Město po celý víkend hostilo už páté sestání milovníků jednostopých vozidel Motorkářský cvoček. Srazu se účastnila víc jak stovka motocyklů nejrůznějších značek.

28.7.2018

Svatby na úřadech nejsou v módě, raději v balonu či pod vodou

Střední Čechy - Svatba je významným dnem v životě nejen pro ženy, ale také pro muže. I mnozí páni se jí občas urputně brání. Dnes už sice svatební veselka není příliš v módě, mnohá žena po ní ale tajně touží. Pro páry, které se rozhodnou pro společné ano, je tento den mimořádný, a proto si ho občas zpestří i netradičním prostředím.

27.7.2018

Politická odpovědnost existuje, prohrané soudní spory ale platí města

Berounsko – Účastníky soudních řízení jsou často i města a obce. Často se soudí v dobré víře. Jsou přesvědčena, že soudní spor vyhrají. Někdy ale nepatří k žalující straně a spor vyhraje protistrana. Ten, kdo prohrál, musí povětšinou zaplatit náklady řízení a spoustu peněz stojí advokáti, kteří obce i města u soudů zastupují. Kdo to vše zaplatí? Je správné, že se případné náklady prohraného sporu uhradí z městského rozpočtu. Neměli by se na nich podílet zastupitelé měst a obcí?

26.7.2018

Chaty jdou na dračku, lidé chtějí investovat i odpočívat

Berounsko – Obyvatelé panelákových sídlišť utíkají před městským ruchem na vesnici či do přírody. Poptávka po rekreačních objektech stoupá a už delší dobu převyšuje nabídku.

25.7.2018

Notorické neplatiče poplatků města předávají právníkům

Berounsko - Obce a města vysávají neplatiči poplatků za svoz komunálního odpadu. Na upomínky a pokuty mnohdy nereagují a města jsou nucena využít služeb právních kanceláří. Městské úřady tak zaplavuje agenda spojená s pohledávkami. Do exekucí kvůli neplacení komunálního odpadu spadnou v berounském regionu každoročně desítky lidí. Většinou se jedná o ty, co jich mají na hrbu už více a k trvalému pobytu jsou nahlášeni na radnicích.

24.7.2018

Mobilní telefony na tábor nepatří, shodují se jejich pořadatelé

Berounsko – Mobilní telefony na táboře jsou častým důvodem dohadů rodičů s organizátory letních táborů. Pořadatelé chtějí, aby je děti nechaly doma, rodiče si přejí opak. Chtějí být s dětmi na táboře ve spojení. „S jejich přítomností máme každoročně spoustu negativních zkušeností. Proto jsme se rozhodli, že k nám na tábor budou děti jezdit bez mobilních telefonů. Důvodem tohoto našeho opatření je i to, že některé děti telefon mají, jiné ne. Některé tak mohou mluvit s maminkou, ale další ne. To je pak častým důvodem zbytečným nářků,“ vysvětlila Jiřina Peroutková, která jezdí jako vedoucí na dětský tábor u Otročiněvsi.

23.7.2018

Prázdninová soutěž: Hledáme prince a princeznu Berounského deníku

Beroun - Berounský deník spolu s městem Králův Dvůr vyhlašuje další ročník soutěže Princ a princezna Berounského deníku. Chcete vyhrát báječné ceny, pobavit se, získat titul a korunku pro svou dceru nebo syna, vnučku nebo vnoučka? Přihlaste vaše dítě do naší prázdninové soutěže.  

23.7.2018

Firmy pro děti zaměstnanců tábory nepořádají, pomáhají babičky

Berounsko/Příbramsko – Letní prázdniny jsou v plném proudu a mnozí rodiče řeší problém, kam s dětmi. Dovolenou už vyčerpali a babičky pracují. Na přihlášení dítěte na příměstský tábor už je pozdě. Ty už mají plno. Často tak v dnešní době „zasahují“ firmy, aby svým zaměstnancům, kteří mají doma děti, pomohly. Třeba hořovická nemocnice otevřela loni v září vlastní školku pro 24 dětí zaměstnanců, ti ji mohou využívat i letos v létě. „Zaměstnanci mají k dispozici nemocniční školku. Každý rok také pořádáme dovolenou v Řecku pro 15 pracovníků z hořovické a osm pracovníků z berounské nemocnice. Platí to i pro jejich doprovod,“ uvedl tiskový mluvčí Nemocnice Hořovice Konstantinos Tsivos.

21.7.2018

Kdo letos získá cenu Berouna? Nominace na ni už skončila

Beroun – Město Beroun si letos zvolí další osobnost na Cenu města Berouna. Tuto cenu letos udělí už pošesté a může jí získat jak jednotlivec, tak i kolektiv. Každoročně toto ocenění získávají í osobnosti, které mají přímý vztah k tomuto královskému městu. Cena si za krátkou dobu své existence stačila získat značnou popularitu. Každoročně ji získávají ti, kteří udělají něco mimořádného pro své město či jeho propagaci. Návrhy jmen, jejichž nositelé mají šanci toto ocenění získat v letošním roce, mohli lidé navrhovat do konce června. Z nich vzejde pečlivým výběrem osobnost, která prestižní cenu získá v letošním roce.

20.7.2018

Kraj rozhodl, rekonstrukce Plzeňské se nedokončí, druhá etapa až v příštím roce

Beroun – Rekonstrukce hlavního tahu Berounem a Královým Dvorem nepokračuje podle představitelů Středočeského kraje tak, jak by měla. Z investiční akce za 109 milionů korun je velký problém, který musí vedení kraje v brzké době vyřešit. „Děláme všechny kroky proto, abychom s firmou, která rekonstrukci komunikace v Plzeňské ulici v Berouně provádí, rozvázali smlouvu. Neustále nedodržuje termíny a kvalitu provedených prací,“ uvedl krajský radní František Petrtýle s tím, že kraj ohledně rozvázání smlouvy s touto firmou vyvíjí maximální úsilí. „Není u ní vidět žádná záruka nápravy. Na staveništi se pravidelně konají kontrolní dny, při kterých se něco dohodne a během týdne to není plněno,“ vysvětlil František Petrtýle.

19.7.2018

Otročiněves chce problémy s vodou vyřešit napojením na Želivku

Berounsko – Zásoby podzemních vod jsou stále podprůměrné. Deficit nedokázala srovnat ani letošní zima. Hrozba sucha a problémy s vodou trvají už od roku 2015. Množství podzemní vody bylo už polovině letošního dubna podprůměrné, a to na většině míst v Česku. Povodí řeky Berounky prozatím skrývá poměrně bohaté zásoby podzemních vod. I zde ale meteorologové naměřili nižší hladinu, než bývá běžné. Hromadná napouštění zahradních bazénu na počátku léta, tak působí vodohospodářům už každoročně problémy.

18.7.2018

Karla IV. uctí jeho Karlštejn nočními hranými scénkami

Střední Čechy – Po nocích se, jak známo, slaví dobře – a nakolik to platí na symbolu všech českých hradů Karlštejně, budou návštěvníci moci zažít na vlastní kůži v pátek a v sobotu. K připomenutí 640. výročí úmrtí svého zakladatele, císaře a krále Karla IV., hrad opět nabídne scénické noční prohlídky přibližující během hodiny nejvýznamnější nám známé momenty 62 let jeho života – a hlavně vlády tohoto legendárního panovníka (historii známého rovněž pod jmény Václav či Karel I.).

18.7.2018

Stromy svobody patří k osmičkovým datům, sází se i letos

Berounsko – V letošním roce si připomínáme významné jubileum, kterým je 100 leté výročí vzniku republiky. Obce i města na jeho počest vysazují v berounském regionu stromy svobody. Většinou se jedná o lípu srdčitou. V Králově Dvoře letos vysadili k stému výročí republiky u silnice v Plzeňské ulici v lokalitě na Knížecí ve směru do Počapel lipovou alej a nazvali ji Alej republiky. Památnou lípu vysadili i představitelé Berouna, a to 29. června na Seydlově náměstí. „Lípa je krásný, vznešený strom a přežije staletí. Mám ráda její vůni. Kromě toho patří její květy mezi byliny. Myslím si, že by se památné stromy měly sázet ke všem významnějším výročím,“ poznamenala Jitka Velká z Berouna.

17.7.2018

Se sklizní řepky jsou zemědělci spokojení, výnosy patří k lepšímu průměru

Berounsko – Zemědělci na Berounsku i Hořovicku jsou s letošní úrodou prozatím spokojeni. Přestože to na začátku jara nevypadalo kvůli srážkovému deficitu a vysokým teplotám nijak slibně, matka příroda vše napravila. Letošní horké léto provází také vydatnější deště a ty spolu s těmi květnovými , úrodu nakonec zachránily. Porosty ozimých i jarních plodin, včetně obilovin tak v regionu dosáhnou na kvalitní půdě průměrné produkce. Na písčitých půdách a na půdách s menší bonitou, bude podle vyjádření agrární komory úroda o 15 až 25 procent nižší než v uplynulých letech. Díky teplému počasí začaly letošní žně na Berounsku a Hořovicku už před koncem června. Zhruba o dva až tři týdny dříve, než je to běžné.

16.7.2018

Provozovatelé koupališť si stěžují na nízkou návštěvnost

Berounsko – Současné počasí dává zabrat provozovatelům městských koupališť, kam míří lidé, kteří v letních měsících neodjíždí na dovolenou do zahraničí. Pro provozovatele koupališť je letošní sezona prozatím nepříznivá. Proti stejnému období loňského roku je nižší návštěvnost, a to kvůli nestabilnímu a často chladnému počasí.

14.7.2018

Děti s rodiči si opět po roce zarybařili na Bažantnici

Kladno – Na kladenském rybníku Bažantnice se opět po roce konal Prázdninový rybolov pro děti. Ty přišly v doprovodu rodičů a nemusely mít ani rybářský prut.

14.7.2018

Hrad Karlštejn bude v pondělí 16. července uzavřen

Karlštejn - Z důvodu odstávky elektrické energie v celém městysu Karlštejn v pondělí 16. července 2018 od časných ranních hodin do odpoledne bude státní hrad Karlštejn pro veřejnost uzavřen.

14.7.2018

Města se spolupráci občanů na rozpočtu nevyhýbají

Berounsko – Komunální volby jsou za tři měsíce a politici přemýšlejí, jak více vtáhnout občany do veřejného dění. Nemálo kandidátů různých politických stran a hnutí si z tohoto důvodu zařadilo do svých programů zavedení participativního rozpočtu, který je rozšířený po celém světě a silně zastoupený v sousedním Polsku i Slovensku. Díky participativnímu rozpočtu by tak občané mohli rozhodovat o části obecních výdajů a také vedení města předkládat vlastní projekty, které by se podle jejich názoru měly v jejich městské části realizovat.

13.7.2018

Nová vláda: Stoupající moc komunistů se komunálním politikům nelíbí

Berounsko – Po více než osmi měsících máme novou vládu. Menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD bude vládnout díky podpoře komunistů. To se nelíbí mnoha lidem a i mnoha politickým špičkám.

12.7.2018

Nulová tolerance alkoholu pro vodáky a cyklisty hospody nezruinuje

Berounsko – Senátoři se letos začali zabývat novelou zákona o provozu na pozemních komunikacích. Projednávaný návrh by cyklistům umožnil jízdu na kole pod vlivem alkoholu. Konkrétně, aby cyklisté nebyli pokutováni za jízdu pod mírným vlivem alkoholu. Zrušení nulové tolerance k alkoholu za řídítky bicyklů by se mělo vztahovat na cyklostezky i silnice třetí třídy. Návrh počítá s tím, že by cyklisté mohli mít v krvi až 0,5 promile. Podobně jako v Německu. V Rakousku či Polsku je limit ještě vyšší. Půl promile odpovídá skleničce vína nebo dvěma desetistupňovým pivům. S prolomením nulové hranice ale nesouhlasí policie. „My jsme zásadně proti tomu. Myslím si, že tak jak to je nyní, je správně. Na každého působí alkohol jinak. Jsou lidé, u kterých i malé množství alkoholu výrazně ovlivní jejich pozornost a může způsobit vážnou dopravní nehodu,“ uvedla k popíjení cyklisté mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

11.7.2018

V Berouně nemají zloději kol šanci, ve městě jsou cykloboxy

Berounsko – Teplé počasí letošních letních prázdnin přeje cyklistice a její příznivci toho náležitě využívají. Silnice i cyklostezky berounského regionu jsou plné cyklistů. Jejich invazi čelí i město Beroun. To, jako jedno z mála může cyklistům nabídnout bezpečnou úschovu jejich jízdního kola. V Berouně nemusí mít majitelé drahých kol strach z jejich odzicení. Úschovna na vlakovém nádraží se cyklistům osvědčila. Počet uložených kol vzrostl v uplynulých dvou letech více než pětinásobně. Zatímco v roce 2015 si v ní odložili zhruba 600 kol, nyní se jejich počet pohybuje okolo 3300. Na Smíchově jich cyklisté odloží polovinu.

10.7.2018

Sloupy s postavami světců soustředí dvousvazková publikace

Střední Čechy – Sloupů se sochami svatých je ve středních Čechách tolik, že se ani nevejdou do jedné knížky. Publikace nazvaná Mariánské, trojiční a další světecké sloupy a pilíře ve Středočeském kraji, kterou připravuje Národní památkový ústav, bude mít dva svazky. Jedná se již o 18. vydavatelský počin z cyklu soupisů památných sloupů v České republice. Krajští radní rozhodli, že vydání podpoří částkou 200 tisíc korun.

10.7.2018

Obchody na vesnicích živoří, zavírá se jeden po druhém

Berounsko - Z menších vesnic mizí obchody, pošty i lékaři. Důvod? Nedostatek klientů a stoupající byrokracie. Za poslední rok se situace opět zhoršila.

9.7.2018

Beroun i Králův Dvůr investují do nových cyklostezek

Berounsko – K letním prázdninám patří vodní radovánky a cyklovýlety. Obzvláště rodiny s dětmi si bez nich volné chvíle nedokážou představit. Berounský region má cyklistům co nabídnout. Cyklostezkami je doslova prošpikován a přesto je cyklisté na určitých trasách postrádají.

8.7.2018

OBRAZEM: V Králově Dvoře se konal druhý ročník auto moto festivalu

Králův Dvůr - Auto moto Festival Bordel již druhým rokem přilákal desítky lidí. Všichni se mohli těšit na výstavu sportovních automobilů nebo na kaskadérskou show aut, motorek a čtyřkolek.

8.7.2018

Hrad Točník ožil středověkým světem husitských dob

Točník /FOTOGALERIE/ - I přes nepřízeň počasí přilákala každoroční kulturní akce Ve znamení kalicha na hrad Točník 5. a 6. července spousty návštěvníků. 

7.7.2018

Městská doprava zdarma: cestujících je o třetinu víc

Berounsko - Městům Beroun a Králův Dvůr se při rekonstrukci silnice v Plzeňské ulici doprava zdarma osvědčila. Dopravní společnost, která hromadnou dopravu pro obě města zajišťuje, zjistila, že počet cestujících v porovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostl o třicet procent.

5.7.2018

Řidič nedbal zákazu vjezdu. Mercedes uvízl na železničním přejezdu v Karlštejně

Berounsko /VIDEO, FOTOGALERIE/ – K neobyčejné dopravní nehodě došlo ve čtvrtek dopoledne v Karlštejně. Řidič mercedesu nerespektoval dopravní značení a vjel na železniční přejezd, na kterém v současné době probíhá rekonstrukce. Tam auto uvízlo a vyprostit jej museli hasiči. Vlaky na hlavním tahu mezi Prahou a Berounem zhruba hodinu nejezdily.

4.7.2018

Kempy čelí náporu turistů, v Berouně mají novou pláž

Berounsko – Letní sezona dosáhla svého vrcholu a kempy v berounském regionu čelí velkému náporu turistů. Kdo by se chtěl v červenci například ubytovat v berounském kempu, měl by se nejprve ujistit, jestli je v něm volné místo. Berounský autokemp má od července svoji vlastní pláž, a ta je pro turisty velkým lákadlem. Využívat ji mohou i obyvatelé Berouna. Provozovatel kempu Petr Nejepsa doporučuje návštěvníkům, aby si pobyt objednali minimálně týden dopředu. „Je to tak lepší. Novou pláž jsme otevřeli tento týden. Není ale písečná, protože taková u Berounky být nesmí. Je travnatá a je u ní i molo, které se bude ještě vylepšovat. Lehátka na pláž si návštěvníci vyzvednou na recepci. Nyní sháním vhodný stánek na občerstvení, který bych na pláž umístil. Protože musí být na kolečkách, je to trochu problém,“ vysvětlil Petr Nejepsa.

3.7.2018

Přehrada odhalí své útroby

Solenice - Nitro druhé největší vodní elektrárny v České republice se pro veřejnost otevře ve středu 4. července večer. Noční prohlídka provozu trvá 60 minut a k dispozici je několik zkušených průvodců.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT