VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Berounsko

dnes 08:31

Parkování v Berouně: strážníci objevili padělané karty

Beroun - Parkoviště na pozemcích soukromé firmy v prostorách bývalých berounských kasáren je už několik dnů definitivně uzavřené. Přestože hrozilo, že stovky aut, které v něm parkovaly, po jeho uzavření zahltí ulice Berouna, nestalo se tak.

9.12.2017

Rekonstrukce plzeňské: dopravní problémy i nové kruhové objezdy

Berounsko – Rozsáhlá rekonstrukce silnice v Plzeňské ulici v Berouně a Králově Dvoře má začít na jaře příštího roku, a to v březnu. „Kdy přesně začnou, ale nevíme. Také nevíme jestli s rekonstrukci Plzeňské zahájí v Berouně, a nebo v Králově Dvoře. Hlavně jsme rádi, že s ní konečně začnou. Oprava silnice už měla začít před rokem. Kvůli ní byla odsunuta i rekonstrukce dálnice D5,“ informoval starosta Berouna Ivan Kůs. 

8.12.2017

Lyžařský areál na Zdejcině lidé nechtějí

Beroun – Obyvatelé berounské Zdejciny řekli rázné ne údajně plánované výstavbě lyžařského areálu Hýskov – Zdejcina. Petici proti jeho výstavbě a změně územního plánu v katastrálním území Zdejcina podepsalo už přes 800 lidí. A o co se vlastně konkrétně jedná?

8.12.2017

Zteč nového Kauflandu a zbraň na kapsáře: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 7. prosince 2017.

7.12.2017

OBRAZEM: Senioři přivítali advent v domově důchodců

Zdice - Příchod adventu už přivítali i klienti Domova seniorův V Zahradách Zdice. K sváteční náladě jim přišly zazpívat děti ze sousední mateřské školy. Kromě nich vystoupil před klienty i pracovníky domova a veřejností pěvecký sbor domova.

7.12.2017

V berounské základní škole zachránili vzácnou dlažbu

Beroun – Základní škole Komenského na berounském Závodí se podařilo zachránit dlažbu starou více jak sto let.

7.12.2017

Do nového školního pavilonu se za týden stěhují žáci

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ - Nový školní pavilon při Základní škole Králův Dvůr v Jungmannově ulici se ve středu otevřel veřejnosti. Třípatrovou a supermoderní budovu město Králův Dvůr postavilo za zhruba 14 měsíců.

6.12.2017

Nové jízdní řády připraví Beroun a Hořovice o tři spoje

Berounsko - Od neděle 10. prosince se mění jízdní řády Českých drah. Ty plánují také zrychlit některé vlaky a cestujícím nabídnou modernější a komfortnější vozy.

5.12.2017

OBRAZEM: Čert děti vyděsil, ale i rozesmál

Vráž - Žáci ze Základní školy ve Vráži měli v úterý netradiční vyučování. V dopoledních hodinách je z vyučování vyrušil čert a Mikuláš. 

5.12.2017

Králův Dvůr uvažuje o městské dopravě zdarma, v Hořovicích už ji mají

Králův Dvůr – Obyvatelé Králova Dvora budou možná jezdit městskou hromadnou dopravou v příštím roce zadarmo. Revoluční myšlenka napadla starostu Králova Dvora Petra Vychodila v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí Plzeňské a Jungmannovy ulice a budováním dvou nových kruhových objezdů v Králově Dvoře v příštím roce. Tato rozsáhlá investiční akce středočeského kraje s sebou totiž přinese rozsáhlé dopravní problémy. 

5.12.2017

Karlštejn je nejoblíbenější památkou ve středních Čechách

Karlštejn /FOTOGALERIE/ – Hrad Karlštejn byl letos nejnavštěvovanější památkou ve Středočeském kraji a v rámci celé České republiky zaujímá ve správě Národního památkového ústavu čtvrté místo.

4.12.2017

Plastová víčka pro nemocného chlapce se teď posílají policistům do Kladna

Kladno – Na nemocného školáka Tomáše si berounští policisté vzpomněli mimo jiné pokaždé, když se napili z PET láhve. Ve prospěch rodiny chlapce, který chodí do školy ve Tmani, sbírali od loňského roku plastová víčka. Jakákoli pomoc je vítaná, protože Tomáš trpí svalovou dystrofií. Peníze získané za výkup víček tak jeho nejbližším pomohou při nákupu kompenzačních a zdravotních pomůcek.

4.12.2017

Mikuláš všude nepřijde, rodiče na něj nemají

Berounsko - Tisíce domácností zítra večer navštíví trojice Mikuláš, čert a anděl. V úterý se totiž koná tradiční mikulášská nadílka. Do některých rodin ale Mikuláš nezavítá. Není jednoduché trojici včas objednat. Jiní si zase nemohou investicí do její návštěvy dovolit.  

4.12.2017

Dvě třetiny řidičů neprošly sítem policejní kontroly

Beroun – Na dálnici D5 proběhla další rozsáhlá policejní kontrola. Policisté se při ní tentokrát nezaměřili jen na dopravní prohřešky, ale pátrali i po pohřešovaných a hledaných osobách, vozidlech a věcech, které pocházejí z trestné činnosti.

2.12.2017

Správa CHKO uspořádala komentovanou prohlídku uzavřené části Brd

CHKO Brdy - Po předchozí domluvě s Armádou ČR může Správa CHKO Brdy provést zájemce po části území Brd, které je veřejnosti trvale nepřístupné. Právě taková komentovaná vycházka se konala i v sobotu 2. prosince.

2.12.2017

Berounští poslali vzkaz a peníze budoucím generacím

Beroun /FOTOGALERIE/ – Dokumenty, mince a bankovky z kovové schránky, kterou při opravě Plzeňské brány v Berouně dělníci objevili, jsou už opět na svém místě. Ve schránce byly mince a bankovky z 18. až 20. století.

1.12.2017

Centrum Berouna zahltí auta, bezplatné parkoviště skončilo

Beroun – Na parkovišti v objektu bývalých berounských kasáren už dnes zdarma nezaparkujete. Obyvatelé Berouna a přilehlých obcí tím přijdou o jednu z možností, jak v okresním městě výhodně zaparkovat.

30.11.2017

Husovo náměstí nezdobí jen strom, ale i betlém

Beroun - Město Beroun už finišuje s vánoční výzdobou Husova náměstí na slavnostní zahájení letošního adventu, které se uskuteční v neděli 3. prosince.

30.11.2017

V Karlštejně chystají královský advent

Karlštejn – Městys Karlštejn se připravuje na další letošní nápor turistů. Po červnovém Královském průvodu Karla IV. a zářijovém Vinobraní se v této malebné obci koná v neděli 3. Prosince Karlštejnský královský advent.

30.11.2017

Na oslavy adventu bude dohlížet policie, posílí hlídky

Beroun – Na mnoha místech berounského regionu se v sobotu a v neděli shromáždí obyvatelé měst a obcí u vánočních stromů, aby společně přivítali příchod adventu. Kvůli přetrvávajícímu nebezpečí teroristických útoků budou při rozsvěcení vánočních stromů na některých místech asistovat i policejní hlídky. 

29.11.2017

KRÁTCE: Bezplatné parkoviště bude minulostí

Berounsko - Přečtěte si krátké zprávy z Berounska!

29.11.2017

Školáci vystavují vítězná díla v Holandském domě

Beroun - Do soutěže Náš kraj 2017, kterou organizoval Dům dětí a mládeže Beroun, se zapojily také děti z družiny při Základní škole v Komenského ulici Závodí Beroun. Soutěž se konala do října a jednotlivé práce, které při ní děti vyrobily, jsou nyní vystavené v městské galerii v Holandském domě v Berouně. Vítězné práce z fotografické a keramické soutěže si mohou zájemci prohlédnout až do 2. prosince.

29.11.2017

Domovy důchodců mají plno, senioři čekají i roky

Berounsko /FOTOGALERIE/ – Stovky žádostí o umístění evidují domovy důchodců a seniorů v berounském regionu. Poptávka mnohonásobně převyšuje nabídku. V případě, že je i osmdesátiletý senior stále soběstačný, má velmi malou šanci. Přednost mají ti, co se o sebe už nedokážou postarat. 

28.11.2017

Stavební práce ztěžuje počasí

Králův Dvůr – Už několik týdnů je v králodvorské lokalitě Zahořany rušno. Vybraná stavební firma zde buduje další část chodníků kolem frekventované hlavní silnice.

28.11.2017

Výstavbu nového školního pavilonu letos město nezahájí

Beroun /FOTOGALERIE/ – Město Beroun chce zajistit dostatečný počet míst v základních školách prostřednictvím dvou projektů. Jako nejvýhodnější řešení se ukázala přístavba nového pavilonu v Základní škole v Preislerově ulici za zhruba 30 milionů korun.

27.11.2017

KRÁTCE: Parkovací karty si lidé vyzvednou v prosinci

Beroun - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Berounska. 

27.11.2017

Husovo náměstí v Berouně zdobí vánoční strom

Beroun /FOTOGALERIE/ – Husovo náměstí zdobí od pondělí opět vánoční strom. Stejně jako v uplynulých letech to je vzrostlý smrk. Vybrat ten správně hustý a vysoký smrk nebylo ani letos jednoduché. Nakonec se to pracovníkům radnice a také díky vstřícnosti obyvatel města, podařilo. Vybrali zelený smrk stejně jako v loňském roce. 

27.11.2017

Vlaky ze Zdic do Berouna nahradily autobusy

Berounsko – Obyvatele berounského regionu čeká v tomto týdnu při cestování vlakem na železnici několik výluk Správy železniční dopravní cesty. Ty ovlivní provoz vlaků Českých drah. V pondělí od 8:10 do 15:00 hodin, a také 2. a 3. prosince vždy od 8:10 do 16:00 hodin probíhá výluka v úseku Praha-Radotín – Dobřichovice. 

27.11.2017

Města i obce se připravují na zahájení adventu

Berounsko – První svíčku na adventním věnci letos zapálíme v neděli 3. prosince. Ten den se také v mnoha městech i obcích rozsvítí vánoční stromy a lidé společně přivítají začátek adventu. V Berouně začnou se stavbou vánočního stromu na Husově náměstí už dnes. „Já se na advent vždy těším. Je to čas očekávání, sblížení a rozjímání. Věřím, že ho lidé letos prožijí v tomto duchu a v pohodě,“ uvedl k blížícímu se začátku letošního adventu starosta Berouna Ivan Kůs.

25.11.2017

K majetkovým poměrům zastupitelů bude mít přístup veřejnost

Berounsko –Senátor a sedlčanský starosta Jiří Burian upozornil na kontroverzní návrh zákona o střetu zájmů, který může výrazněji zasáhnout do života obcí. Novela dopadne na všechny obce a může poznamenat i komunální volby v příštím roce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT